Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:197766
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.09.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Par autoru: Dž. L. Gedis ir Hūvera institūta biedrs un lasa lekcijas par Auksto karu Helsinku, Prinstonas, Oksfordas un Ohaio universitātēs, kā arī ir daudzu grāmatu, rakstu un publikāciju par šo tēmu autors.
Autora izklāstīto viedokli visas nodaļas garumā strukturēšu kā septiņus autora skaidrojumus un uzskaitītos iemeslus kāpēc neizcēlās Aukstais karš, kaut arī iemesli tam bija pietiekoši.
Sistēma starptautiskajās attiecībās, kas radās pēc 2. pasaules kara un kuru neviens apzināti neradīja un par kuru domāja, ka tā ilgi nepastāvēs, jo tās izveidi radīja dalījums ietekmes sfērās nevis šķietami labāks impulss – godīgums un morāle – tomēr izdzīvoja daudz ilgāk nekā citas starptautisko attiecību sistēmas.
Pasaulei tas bija kas jauns un nezināms, jo līdzšinējā cilvēces pieredze bija balstīta uz spēku līdzsvaru un multipolāru sistēmu un tā vietā nākusi bipolārā pasaule bija sveša.
Lai labāk izprastu jauno sistēmu, autors citē K. Deutschu un J. D. Singera teoriju par stabilitāti starptautiskajās attiecībās, kuras pamatā ir trīs punkti: 1. viena nācija nekļūst dominējoša pār citām; 2. lielākā daļa nāciju turpina eksistēt; 3. nav iespējas izcelties liela mēroga kariem. Šādai sistēmai raksturīga “pašregulācija” – iespēja apslāpēt stimulus, kas varētu apdraudēt tās izdzīvošanu, bet “pašregulācija” iespējama, ja pastāv fundamentāla vienošanās starp sistēmā iesaistītajām valstīm par mērķiem, ko tās cenšas sasniegt, tajā piedaloties. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1208213
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties