SECINĀJUMI
1. Dzīvokļa īpašums ir viens no izplatītākajiem nekustamo īpašumu veidiem Latvijā.
2. Nekustama īpašuma kopīpašnieka tiesība prasīt kopīpašuma reālu sadalīšanu saskaņā ar Latvijas Republikas Civillikuma 1075.pantu ir kopīpašnieka lietu tiesība, un to nevar aizkavēt cits kopīpašnieks.
3. Dzīvokļa īpašums daudzdzīvokļu mājā, kurā dzīvokļi pieder vairākiem īpašniekiem, ir katra īpašnieka atsevišķais īpašums kopā ar attiecīgo kopīpašuma domājamo daļu.
4. Atsevišķais īpašums ir daudzdzīvokļu mājā esoša un no pārējās mājas daļas nošķirta telpa vai telpu komplekss, kas kā dzīvoklis, neapdzīvojamā telpa vai mākslinieka darbnīca ir iezīmēts mājas inventarizācijas plānā.
5. Dzīvokļa īpašums rodas, sadalot daudzdzīvokļu māju ar atsevišķos dzīvokļa īpašumos (atsevišķais īpašums kopā ar kopīpašuma domājamo daļu) uz likuma, tiesas sprieduma, līguma vai testamenta pamata.
6. Dzīvokļa īpašuma iegūšana pieskaitāma pie atsavinātajiem īpašuma iegūšanas veidiem. Līgums ir pamatā tādiem atsavinātajiem dzīvokļa īpašuma iegūšanas veidiem kā, piemēram, pirkums, dāvinājums, maiņas, uztura līgums. Likumdošana nenosaka atsavinājuma līguma obligātu noslēgšanu notariālā akta kārtībā.
7. Pie dzīvokļa īpašumiem piederošā kopīpašumā esošā daļa ir daudzdzīvokļu mājas daļa, kas nepieder pie dzīvokļa, neapdzīvojamās telpas vai mākslinieka darbnīcas, kā arī zemes gabals, ja tas nav citas fiziskās vai juridiskās personas īpašumā.
…