Elektriskajām instalācijām ir tendence novecot. Vadu izolācija, kontaktligzdas un slēdži nekalpo mūžīgi. Elektroinstalācija ir viens no svarīgākiem inženieru tīklu veidiem. Pēdējos gados ir redzama liela elektrotehnoloģiju attīstība. Paradās jaunie materiāli, iekārtas, patērētāju veidi. Piemēram: jaunas rozetes, slēdži, gaismekļi un lampas ar jaunu skaistu dizainu un darbības principiem.
Ja drošinātāji vai ievada automātiskie slēdži izslēdzas, tā ir pirmā pazīme, ka kaut kas nav kārtībā ar elektroinstalāciju vai pieslēgto slodzi. Bieži ir vērojama arī dzirksteļošana, jūtama nepatīkama smaka. Šie faktori norāda, ka elektroinstalācija ir nolietojusies, un tas var nopietni apdraudēt jūsu drošību. To nedrīkst neievērot vai pavirši pret to attiekties. Vecajās mājās un daļā padomju laikos celto namu elektrības ievads dzīvoklī atļauj izmantot 16 līdz 20 ampēru lielu strāvu. Ja šis strāvas apjoms tiek racionāli izmantots, tad problēmām nevajadzētu rasties. Taču, ja dzīvoklī tiek darbinātas dažādas sadzīves elektroierīces vienlaikus, to skaitā elektriskā plīts un elektriskie sildītāji, tad atļautās strāvas apjoms būs par mazu un radīsies pārslodze.
Elektroinstalāciju var ierīkot no jauna, neskatoties, vai iepriekšējā sistēma ierīkota zem apmetuma vai sienas virspusē. Plānojot jauno elektroinstalācijas sistēmu, varam izvēlēties sev atbilstošāko — stacionāro vai variablo. Stacionārā montāžas sistēma liks jums precīzi noteikt slēdžu un kontaktu vietas, gaismas ķermeņu pieslēguma punktus. Tās būs fiksētas vietas, kuras pēc tam pārmainīt būs grūti. Variablā sistēma, kas tiek ierīkota, izmantojot jauninājumu — sienu paneļus un līstes, atbrīvo no konstantu pieslēguma punktu izveidošanas. Tos var veidot pats atkarībā no vajadzības.…