Secinājumi un Priekšlikumi
1. Viens no dzīvības apdrošināšanas attīstības priekšnoteikumiem ir stabila valsts ekonomika, jo augsta inflācija neļauj iedzīvotājiem būt pārliecinātiem par savu ieguldījumu vērtību nākotnē.
2. Dzīvības apdrošināšanai ir milzīgs investīciju potenciāls, un tas dod iespēju paaugstināt valsts bagātību.
3. Apdrošināšanas sektors ieņem arvien nozīmīgāku vietu mūsdienu sabiedrībā, gan palīdzot cilvēkiem rūpēties par savu un tuvinieku drošību un labklājību, gan nodrošinot veiksmīgu uzņēmējdarbību.
4. Kopējā situācija apdrošināšanas tirgū patlaban arvien ir sarežģīta, kā arī konkurence starp tirgus spēlētājiem turpina saasināties, tirgū piedāvājot arvien jaunus produktus un to kombinācijas.
5. Situācija uzkrājumu veidošanas jomā Latvijā ir satraucoša, jo liela daļa iedzīvotāju iekrājumus neveido, turklāt puse no visiem respondentiem vismaz tuvākajā laikā šiem mērķiem negrasās veltīt nevienu latu.
6. Latvijas iedzīvotāji labprātāk paļaujas uz valsts atbalstu vai cerību, ka nākotnē gaidāmi labāki laiki, nekā paši uz savām iespējām izveidot „drošības spilvenu" krīzes situācijām vai nodrošināt pārtikušas vecumdienas.
Turpmāk tekstā autore sniegs priekšlikumus, kā izvēlēties sev piemērotu uzkrājošo produktu:
1. Jādefinē uzkrājuma mērķis, kam cilvēks gribētu krāt- kāda lielāka pirkuma veikšanai, piemēram,mājokļa iegādei, bērna studijām, savām vecumdienām, finansiālai drošībai (rezerves kapitāla veidošana), ceļojumam utt.
2. Jānosaka kritēriji, kas pašam ir būtiski, respektīvi, kas būtu svarīgākais, krājot. (Peļņa, drošība, garantijas, naudas izņemšanas iespējas, iemaksu grafiks utt.)
3. Jāatrod kompānijas, kas piedāvā uzkrājošos produktus. Vēlams aiziet uz tikšanos ar apdrošinātāju konsultantiem. Pēc informācijas saņemšanas salīdzināt piedāvājumus, lai atrastu tieši savām vajadzībām visatbilstošāko. Vēlams nepaļauties tikai uz konsultantu teikto, bet arī pašam izskatīt līguma noteikumus. Ja tas šķiet pārlieku sarežģīti, piedāvājumu salīdzinājumu var veikt konsultants vai brokeris.
…