Tomēr atšķirībā no apdrošināšanas sabiedrības “SEB Dzīvības apdrošināšana” un “Compensa Life Vienna Insurance Group SE”, apdrošināšanas sabiedrība CBL Life (AAS „CBL Life”) nosaka, ka ja apdrošinātā persona apdrošināšanas termiņa beigās ir dzīva, izmaksājamā apdrošināšanas atlīdzība ir vienāda ar uzkrāto kapitālu, kas uzkrāts līdz termiņa beigām. Aprēķinot apdrošināšanas atlīdzības apmēru, kas izmaksājams pēc termiņa beigām, CBL Life (AAS „CBL Life”) ir tiesīga izmantot uzkrātā kapitāla apmēru, kas aprēķināts vēlāk, taču tiklīdz iespējams, bez nepamatotas kavēšanās. Ja nav iespējams aprēķināt kāda investīciju risinājuma investīciju vienības cenu vai nav iespējams aprēķināt izmaksājamās apdrošināšanas atlīdzības apmēru tādu iemeslu dēļ, kas nav atkarīgi no CBL Life (AAS „CBL Life”), tad izmanto uzkrātā kapitāla apmēru, ko aprēķina vēlāk, taču tiklīdz tas ir iespējams.
Apdrošinātāji investē ienākumus no prēmijām, tādā veidā būdami vieni no lielākajiem institucionālajiem investoriem. Īpaši tas attiecas uz dzīvības apdrošināšanas sabiedrībām, kuru piedāvātajiem produktiem ir ilgtermiņa raksturs, un attiecīgi sabiedrības veic ilgtermiņa ieguldījumus un uztur tos līdz termiņa beigām.
Ņemot vērā gan ilgmūžības risku, kas raksturīgs pensiju produktiem, gan mirstības risku, ko pielieto dzīvības apdrošināšanā, tiek samazināta finansiālā ietekme, ko rada paredzamā dzīves ilguma izmaiņas (vidējā mūža ilguma pieaugums palielina apdrošināšanas kompānijas pensiju produktu izmaksas, jo kompānijai būs nepieciešams veikt izmaksas ilgākā laika posmā, toties to atsver kompānijas ieguvums uz dzīvības apdrošināšanas produktu rēķina).
…