Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:581840
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Lai iesāktu sarunu par minēto tematu, būtu nepieciešams noskaidrot vismaz divus jēdzienus: arhetips un patība. Arhetips ir saliktenis, ko veido divi grieķu valodas vārdi archē – sākums un typos – forma, paraugs. Junga mācībā arhetips ieņem vienu no centrālajām lomām, tomēr tas pieļauj vairākas interpretācijas. No 1912. – 1919. gadam Jungs lieto jēdzienus pirmatnējie tēli un pirmtēli. Vēlāk sāk lietot arī jēdzienu arhetips, taču šī jēdziena lietošanā ne vienmēr ir konsekventa. Arhetips ir bezapziņas faktors, kas nav priekšstatāms, tas nav tēls. Jungs lieto arī jēdzienu arhetipisks tēls. Lai strukturētu cilvēka priekšstatus un izturēšanos, bezapziņā veidojas shēmas, kas ir iedzimtas un pārmantotas formas, kuras ļauj veidoties priekšstatiem un notikt darbībām bezapziņā.
Vērtību ziņā arhetipi ir neitrāli, taču tiem piemīt emocionāla, bipolāra struktūra. Tie ir kā psihes orgāni, kam vajadzētu nodrošināt tās dzīves līdzsvaru. Gadījumos, kad arhetipi pārāk ielaužas cilvēka dzīvē, tie rada neirozes un var pat veicināt cilvēka bojāeju. Arhetipu dabā ir spēja aizgrābt cilvēku ar spēcīgiem emocionāliem pārdzīvojumiem, radot vai nu praviešus un māksliniekus, vai arī tirānus un demagogus. Tie izpaužas gan instinktīvi, gan sociāli.
Patība, savukārt, ir cilvēka visa psihiskā kopuma centrs. Tā piedalās paštapšanā, ir tās sākums un mērķis. Tā strukturē un veido arhetipus katram cilvēkam individuāli.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties