Psiholoģiska problēma: Īpaši svarīgi tikt pieņemtam vienaudžu vidū ir pusaudžu gados. Tievums noteikti ir viens no galvenajiem veiksmīga, stilīga un “forša” pusaudža parametriem. Ja bērns dzird no apkārtējiem, ka viņš ir resns, neglīts, atšķirīgs, tad viņš to attiecina uz savu personību, nevis tikai ārējo izskatu, un no tā ļoti cieš pašvērtība.
Secinājumi
Ņemot vērā sociāli ekonomiskos apstākļus, Latvijā aktuāla ir kļuvusi sabiedrības noslāņošanās problēma, cilvēku morālā degradācija, kas neapšaubāmi ietekmē cilvēku psihi, tādējādi radot ģimenēs vecāku starpā saspīlētu un nelabvēlīgu emocionālo atmosfēru. Nedrošība par rītdienu, nestabilitāte, ikdienas problēmas nomāc cilvēkus, bet ģimenē aug bērns, kuram nepieciešama mīlestība, pašapliecināšanās, cieņa, un pozitīva savstarpējā saskarsme.
Pētnieciskā darba nobeigumā jāatzīmē, ka tikai cilvēks, kurš labi jūtas un ir emocionāli līdzsvarots var pilnvērtīgi attīstīties kā personība. Ja cilvēks tiek atzīts, tiek celta viņa pašapziņa, vairota pašcieņa un ticība labajam, tad cilvēks būs motivēts tiekties uz priekšu un pats pieliks visus spēkus, lai attīstītos.
…