Dzīves līmenis teorētiski ir preču un pakalpojumu daudzums, ko persona var iegādāties par saviem ienākumiem. Jo augstāks dzīves līmenis, jo lielāku daudzumu cilvēki var iegādāties par saviem ienākumiem. Ienākumu reālā vērtība ir atkarīga no saražoto preču un pakalpojumu vērtības uz vienu cilvēku.
Tā kā pēdējo gadu laikā dzīves līmenis valstī ir strauji samazinājies, tas bija diezgan smags trieciens, gandrīz, katram Latvijas iedzīvotājam, jo kredīti bija kļuvuši par ikdienu un cilvēki bija pieraduši dzīvot izšķērdīgi. Darba izvēlētā tēma ir aktuāla, it īpaši šobrīd, jo Latvijas valsts ir tādā situācijā, kad nav īsti zināms, kas notiks ar turpmāk valsti. Cilvēkiem ir zudusi cerība Latvijas nākotnei un tie pamet Latviju, dodoties uz citām valstīm labākas dzīves meklējumos, jo nav citas izvēles, bezdarba līmenis pieaug strauji un daba vietas samazinās, 2009.gada bezdarba līmeņa prognoze ir 20%. Dzīves līmeņa krišanos ir sajutis, gandrīz, katrs Latvijas iedzīvotājs.
Darba mērķis ir izpētīt dzīves līmeņa rādītāju izmaiņas Latvijā un noteikt dzīves līmeņa attīstības perspektīvas.
Darba uzdevumi:
1.Atrast teorētiskos pamatojumus dzīves līmeņa būtībai un raksturojošajiem rādītājiem, kā arī, kādi faktori ietekmē dzīves līmeni valstī;
2.Izanalizēt dzīves līmeni un tā rādītājus Latvijā;
3.Uzrakstīt dzīves līmeņa attīstības perspektīvas Latvijā.…