Secinājumi
Darbā izvirzītais mērķis ir sasniegts. Tika iegūta informāciju par iekšdedzes dzinēju un elektrodzinēju vēsturi un to darbību. Informācija tika iegūta, apkopojot daudz materiāla, kas apraksta divtaktu un četrtaktu dzinēju darbības atšķirības un darbības principu.
Darbā izvirzītie uzdevumi ir izpildīti.
5. Tika iegūta un apkopota informācija par dzinēju vēsturi un to darbību. Informācija par iekšdedzes dzinēju tika iegūta, apkopojot daudz materiāla, kas apraksta divtaktu un četrtaktu dzinēju darbības atšķirības un darbības principu. Elektrodzinējs netika aprakstīts tādā pašā apjomā kā iekšdedzes dzinējs, jo šī tehnoloģija autobūvē savu gājienu ir uzsākusi nesen un vēl nespēj sacensties ar ierastajiem dzinēju veidiem auto tirgū. Dzinēju vēsturi aprakstošus materiālus atradām vienlīdz daudz. Kā arī sacījām, ka mazliet izpētīsim ūdeņraža dzinējus un par izbrīnu, udeņraža dzinēja vēsture ir senāka nekā iekšdedzes dzinēja vai elektrodzinēja, diemžēl, tā nav svarīgiem notikumiem pilna kā citi dzinēji.
6. Tika salīdzinātas dzinēju jaudas, griezes momenti, patēriņi un izmaksas uz 100km, atkarībā kāda degviela tiek izmantota to darbināšanā, piemēram, benzīns, gāze, dīzeļdegviela vai elektroenerģija. Dzinēju jaudas, griezes momenta un patēriņa salīdzināšana izvērtās ļoti labi . Nelielas problēmas radija fakts, ka bija jāatrod automašīnas kuras būtu līdzvērtīgi salīdzināt. Problēmas iemesls ir tas ka elektrodzinēju automašīnas ražo tikai neliela auto tirgus daļa un nācās piemeklēt auto kas ir pietiekami lielā klasē un spēj nobraukt lielākus attālumus. Un piemeklēt šai automašīnai līdzvērtīgus iekšdedzes automobiļus bija grūtāk, bet kad tas bija paveikts parametru salīdzināšanu veikt bija viegli un pat interesanti.
7. Tika izvērtēts, kurš dzinējs ir visjaudīgākais, visefektīvākais, visekonomiskākais. Rezūltātā elektrodzinējs pārspēja visus apskatītos iekšdedzes dzinēju veidus.
Darba gaitā izvirzītā hipotēze: „ Elektrodzinējs ir efektīvāks un ekonomiskāks nekā iekšdedzes dzinējs. “ -apstiprinājās.
…