Dzimumzīme ir labdabīgs veidojums uz ādas. Tās ir dažādu formu, izmēru – plakanas vai izaugumu veidā. Izmēros tās varbūt no viena milimetra līdz pat dažiem centimetriem, to virsma var būt tīra vai arī klāta ar apmatojumu.
Mums pierastāka ir pigmentētā dzimumzīme. Parasti dzimumzīmes uz miesas parādās pirmajos dzīves gados, pubertātes periodā, grūtniecības periodā. Saules stari stimulē pastiprinātu dzimumzīmju rašanos. Pašas par sevi dzimumzīmes nav bīstamas.
Tomēr nevajag aizmirst, ka jebkurš labdabīgs veidojums var kļūt arī ļaundabīgs. Ja dzimumzīme sāk mainīt savu izskatu, steidzami jāgriežas pie onkologa. Diemžēl pilsētā mūsu āda nemitīgi ir pakļauta kaitīgai ietekmei un traumām, kas vairākkārtīgi paaugstina risku ādas traumām.
Īpaši ir jāuzmanās cilvēkiem ar ļoti gaišu ādu, cilvēkiem ar vasarraibumiem, grūtniecēm, ja bieži sauļojaties, cilvēkiem ar lielu dzimumzīmju skaitu un pigmentu plankumiem, ja dzimumzīme ir lielāka par 5 milimetriem diametrā.
Mūsdienu kosmetoloģijā ļoti izplatīta ir dzimumzīmju noņemšana. Samērā vienkārša procedūra, kura aizņem dažas minūtes. Laimīgie apmeklētāji priecīgi aiziet no kosmetologa kabineta pat nenojaušot, ka šī noņemtā dzimumzīme vēl var ļoti nepatīkamā veidā par sevi atgādināt.
Jebkurai dzimumzīmei ir saknes, kuras dziļi izplatās ādā un aizņem lielāku platību, nekā viņa pati ir. Tieši šīs saknes nes sevī slēptus draudus. Jebkura dzimumzīmes traumēšana var novest līdz ādas vēzim.
Ja dzimumzīme ir noņemta nepareizi, tad tās saknes paliek un mainās, izsaucot vēzi. Protams, labāk dzimumzīmes ir nemaz neaiztikt.…