Bieži jēdziens „dzimumu diskriminācija” tiek nepareizi saprasts un tiek saistīts ar „feminismu”, tomēr tā nav. Ar dzimuma diskrimināciju var sastapties ik dienas – darbā, uz ielas, sabiedriskajā transportā un visbeidzot mājās.
Pārsvarā mūsu sabiedrībā no sievietēm tradicionāli tiek gaidīts, ka viņas būs labas mātes, vīru palīdzes. No vīriešiem, tiek gaidīta veiksmīga karjera, ģimenes materiālā nodrošināšana. Jāpiemin arī to, ka dzimumu diskriminācija bija aktuāla visos laikos, bet tikai mūsdienās to sāka nopietni apskatīt.
Lai arī Latvijas likumos ir noteikts, ka vīrieši un sievietes savās tiesībās un
pienākumos ir vienlīdzīgi, realitāte bieži vien ir pavisam cita. Dzimuma diskriminācija gan tieša, gan netieša ir Latvijā viena no visvairāk izplatītajām cilvēktiesību problēmām. Tiesa, šī problēma ir aktuāla ne tikai Latvijā, bet arī daudzās citās Eiropas un pasaules valstīs. Spēcīgas pozīcijas sievietes ir izcīnījušas Zviedrijā, kur viņu tiesības (arī darba tiesības) un vajadzības tiek ievērotas vairāk nekā jebkurā citā Eiropas valstī.
Dzimumu diskriminācija gan pret sievieti, gan pret vīrieti ir kavējošs faktors tautas spēju un iespēju optimālai realizācijai. Vīriešu un sieviešu līdzdalības ierobežošana jebkurā dzīves sfērā noved pie neefektīvu lēmumu pieņemšanas un realizēšanas. Dzimumu nevienlīdzība rada neelastīgu sabiedrību, kura nav spējīga mobilizēties jaunu pārbaudījumu un risinājumu meklējumu priekšā vai krīžu gadījumos.
Šo iemeslu pēc veicam šo pētījumu par tēmu „Dzimumu diskriminācija darba tirgū”, mēģinot izprast, kādēļ tad pastāv šī dzimumu nevienlīdzība, kā tā ietekmē mūsdienu vīrieti un sievieti, kā izpaužas šī sieviešu un dažreiz arī vīriešu diskriminācija un kā mūsdienās cilvēki attiecās uz to. Aplūkosim arī variantus, kā šo problēmu varētu sekmīgi risināt. Diskrimināciju apskatīsim Latvijas un visas pasaules ietvaros.…