Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:480298
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.08.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

1.4. Dzimte un mediji
Apskatot dažādu zinātnisko datu bāžu rakstus kā arī pētījumus, novēroju, ka pētnieki ik gadu cenšas skaidrot, kā medijos tiek konstruēta sieviešu un vīriešu loma, kādi ir viņu uzdevumi, uzvedība, pētīta tiek arī abu dzimšu pārstāvju nodarbošanās, ģērbšanās, kā arī valodas lietojums. Lielākoties apskatītie pētījumi saistīti tieši ar šo aspektu attēlojumu televīzijas pārraidēs. Pētījumi balstīti uz Kultivācijas teoriju, kā arī uz Sociālās mācīšanās teoriju, tomēr, lai iegūtu uzskatāmus datus, izmantota tiek televīzijas pārraižu satura analīze, kā arī televīzijas skatītāju aptaujas. Saistībā ar savu darbu apskatīju vairākus pētījumus, un dažus piemērus ietvēru savā darbā. Šajos pētījumos ļoti liela uzmanība vērsta uz dzimšu attēlojumu atšķirībām, kur pastiprināta uzmanība pievērsta sievietei, un kā viņa salīdzinājumā ar vīrieti tiek parādīda televīzijas pārraidēs.
Vairākumā pētījumu rezultātos pierādījās tas, ka sieviete ir tā, kura šajās pārraidēs parādās daudz retāk nekā vīrietis, kā arī tiek parādīta, kā vājāka un nenozīmīgāka nekā vīrietis.
Šim darbam ļoti saistoši šķita pētījumi un publikācijas, kuras veiktas Japānā, jo šie pētījumu teorētiskā bāze veltīta tieši manis izvēlētā Kultivācijas teorijai, lai gan tā radusies Amerikas Savienotajās Valstīs. Uz Kultivācijas teoriju balstās pētnieki arī tik tālā zemē kā Japāna un interesanti šķiet tas, ka šo pētījumu rezultātos, salīdzinot ar mums tuvākās zemēs veiktajiem, iezīmējas visai līdzīgas tendences un secinājumos apstiprinās tas, ka dzimšu lomu konstruēšana un šo lomu kultivēšanas process atšķirīgās televīzijas pārraidēs (tālāk tekstā minētās drāmas, pārraides bērniem un citas), dažādās kultūrās mēdz būt līdzīgs. Manis minētā līdzība, saistīta ar secinājumiem, kuri izrietējuši no pētījumu rezultātiem, un kuros bieži vien parādās tas, ka sievietes šajās pārraidēs parādās retāk kā vīrieši, līdz ar to liek domāt, ka sievietes ir mazāk nozīmīgas, un nav vienlīdzīgas ar vīriešiem.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1340526
Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties