Temā-„Dzimstība Latvijā” tika izvēlēta, jo manuprāt dzimstība ir ļoti svarīgs pastāvēšanas faktors visām valstīm. Katra valsts jau vēlas, lai dzimtas turpinātos un nepazustu tauta, kas valsti vieno. Referātā tika salīdzināti 1995.g, 2004.g, un 2005.g dzimstība Latvijā.
Raksturojot sociālos procesus Latvijā, par vienu no būtiskākajām problēmām tiek atzīta depopulācija. Pēc neatkarības atgūšanas vērojama iedzīvotāju skaita samazināšanās, kas radusies gan migrācijas procesu rezultātā, gan arī mirstībai pārsniedzot dzimstību. Lai arī dzimstības procesu dinamiku daļēji var skaidrot ar neveiksmīgu apstākļu sakritību dabiskos sabiedrības procesos, tomēr liela nozīme ir arī sociāliem faktoriem: sabiedrībā pastāvošajām vērtībām, attieksmei pret ģimeni, bērniem, priekšstatiem par to nozīmi cilvēka dzīvē, vēlamo bērnu skaitu, domājot par paša indivīda un valsts dzīvi kopumā.
Iedzīvotāju skaits
Iedzīvotāju atražošanās problemātikā centrālā vieta ir dzimstībai. Dzimstības līmenis lielā mērā nosaka pārējo demogrāfisko parādību apjomus un raksturu, jo mūsdienās ekonomiski attīstītajās valstīs tieši no dzimstības galvenokārt atkarīgs iedzīvotāju atražošanās un dabiskā pieauguma līmenis.
Dzimstības līmeni un tā dinamiku ietekmē ļoti daudzi sociāli ekonomiskie, vēsturiski nacionālie, kultūras, psiholoģiskie, bioloģiskie, ģeogrāfiskie un citi nosacījumi. Mūsdienu zinātnes rīcībā nav drošu ziņu par to, vai cilvēces attīstības gaitā mainījusies dabiskā (potenciālā) dzimstība.…