Zema satura slāpekļa oksīdu degļus un sprauslas (LOWNOX) lieto gāzveida un šķidrajam kurināmajam. Zema slāpekļa satura degļi nodrošina stabilu liesmu ar vairākām atšķirīgām zonām. Pirmajā zonā norisinās primārā degšana, kad sadeg galvenā kurināmā daļa. Otrajā zonā tiek padota atlikusī kurināmā daļa (aptuveni 15%) nepietiekamā gaisa daudzumā, lai ķīmiski samazinātu NOx daudzumu, to pārvēršot molekulārajā slāpeklī N2 un skābeklī O2. Šajā zonā nepietiek gaisa, lai kurināmais sadegtu pilnībā, tādējādi iegūstam brīvu slāpekli un ūdeni. Trešajā pakāpē tiek padots nepieciešamais atlikušais gaiss, un kurināmais sadeg pilnīgi ar salīdzinoši zemu temperatūru, kas neizraisa NOx veidošanos.
Pakāpenisku degšanas procesu ar mazāku gaisa patēriņu degšanas procesā īsteno ar vairākpakāpju gaisa padevi. Šajā gadījumā cenšas novērst lieka gaisa padevi degšanas procesā: ierobežojot gaisa plūsmu līdz 2%, ievērojami samazinās skābekļa daudzums, kas nepieciešams slāpekļa oksīdu veidošanās procesam. To realizē, piemēram, sadalot kurtuvi zonās, kurās padod primāro un sekundāro gaisu nelielās devās. Tomēr gaisa padeves samazināšana var novest pie nevēlamiem blakusefektiem, piemēram, palielinātas izdedžu nosēdumu veidošanās un nesadegšanu kurināma daudzuma palielināšanās pelnos un dūmgāzēs.
Kombinējot gaisa patēriņa koeficienta samazināšanu no 1,5 līdz 1,2 ar 50% dūmgāžu recirkulāciju, var samazināt NOx rašanos par 80%.
…