Ne reti vien esam dzirdējuši daudz un dažādas runas par dopinga skandāliem gan sacensībās, gan čempionātos, gan arī Olimpiskajās spēlēs. Ir sportisti, kas panākumu gūšanai izmanto gan aizliektās vielas, gan neatļautas metodes- sportisti lieto dopingu. Lai sacensības būtu godīgas visu sportistu vidū( no ētiskā viedokļa), kā arī raugoties no medicīniskajiem apsvērumiem, ir pieņemts Pasaules antidopinga kodekss, kas pilnībā aizliedz jebkāda dopinga lietošanu un paredz sodus tiem ,kas to pārkāpj. Bet vai tas sportistus mūsdienās no tā attur? Vai vieglāk nav iet “īsāko ceļu” uz panākumiem- lietot dopingu? Un vai galu galā tas maz ir “vieglākais ceļš”? Tāpēc, kā sava darba mērķi izvirzu: izpētīt un iepazīties ar dopinga vēsturi un dopinga ietekmi uz sportistu.
Darba uzdevumi, veicot šo pētījumu, ir šādi:
1.Izpētīt dopinga vēsturi;
2.izpētīt aizliegto vielu sarakstu;
3.iedziļināties dopinga metodēs;
4.izpētīt interesantākos dopinga skandālus;
5.veikt aptauju “Cik daudz TU zini par dopingu?” Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas jauniešu vidū.
6.Veikt aptauju jauno sportistu vidū
Cerot izprast dopinga lietošanas iemeslus un dzinuļus, kas sportistiem liek spert šo izšķirošo soli, uzsāku pētīšanu gan internetā, gan presē. Secinu, ka dopings nav vieglākais ceļš uz panākumiem, jo tas nekad nepieliek nepamanīts, kā arī atstāj neizdzēšamas pēdas gan uz cilvēka veselību, gan arī sportist pagātni.
Dopingu var definēt sekojoši: tādu vielu vai metožu lietošana, kuras ir aizliegtas saskaņā ar atbilstošo starptautisko vai nacionālo sporta vadošo organizāciju noteikumiem.
Panākumu gūšanai daži sportisti izmanto neatļautus paņēmienus gan treniņos, gan sacensībās. Lai nodrošinātu vienlīdzīgus apstākļus visiem, ir pieņemti noteikumi, kas aizliedz dopinga vielu lietošanu.…