Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Dižrenesanse. Mākslas darba raksturojums: "Svētais vakarēdiens"

     

    Referāts3 Māksla

0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:182480
 
Vērtējums:
Publicēts: 09.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Gleznas vēsture.
Tā kā Leonardo bija neveiksmīgi izvēlējies matereālus freskas izpildei, jau 1556.gadā mākslas vēsturnieks un kritiķis Džordžio Vasari atdzina darbu kā pilnīgi sabrukušu.
1652.g. kāds mūs vēlēdamies izbūvēt ēdamzālē vēl vienas durvis, acīmredzot izlēma, ka vispiemērotākā un loģiskākā vieta tām būtu sienas centrā, tieši zem gleznas, kā rezultātā tika nopostīta liela daļa freskas. Paldies Dievam, vinjam nenāca prātā doma arī par papildus logiem! Vēlāk šīs durvis atkal aizmūrēja!
Mikelandžello Bellotti bija pirmais kas ķērās pie šī darba restaurācijas. Kā matereālus viņš izvēlējās eļļas krāsas un glazūru, lai pasargātu darbu no turpmākiem bojājumiem, taču arī šī metode izrādījās neefektīva, tāpēc 44 gadus vēlāk tika uzsākta vēl viena restaurācija. Restaurātors Džuzeppe Mazza nolēma pilnīgi pārtaisīt Belotti darbu, noskrāpējot eļļas krāsas kārtu un pārgleznojot darbu, taču tauta sašutusi par rupjo attieksmi pret da Vinči šedevru aizliedza Mezzi iesākto pabeigt.
1796. gadā Napaleona Bonoparta armija apmetās Milānā pie Santa Mari delle Grazie katedrāles. Tās ēdamzālē tie izvietoja pagaidu cietumu, kas protams, nodarīja vēl lielākus postījumus gleznai.
1821.g. Tika nolemts "fresku" pārvietot uz drošāku vietu. Šī darba izpildei tika pieaicināts eksperts- Stefano Barezzi. Vinš gleznu pamatīgi sabojāja līdz saprata, ka tā gluži nav freska un noņemt no sienas to neizdosies. Viņš apņēmāš pats izlabot savu "kļūdu", taču padarīja situāciju vēl sliktāku!
No 1901 līdz 1908 notika vēl viena restaurācija kuras gaitā glezna tika attīrīta, bet neskartās vietas- nofiksētas.
Otrā Pasaules kara laikā katedrāli bombardēja, un lai gan freska tika stabilizēta ar smilšu maisiem, tomēr tā cieta no vibrācijām. Pēc kara darbs tika attīrīts vēlreiz.
Pirmā pamatīgā restaurācija notika tikai 20.gs beigās, kad glezna tika attīrīta no visiem laika un iepriekšējo restaurāciju radītajiem bojājumiem, netīruma, piesārņojuma kā arī tika auzstādītas klimata kontroles iekārtas. Pie tam restaurātori uzsāka detalizētas Leonardo skoču studijas. Dažas freskas daļas bija tik ļoti cietušas no iepriekšējām restaurācijām, ka mākslinieki nolēma tās izņemt, aizgleznojot tukšos laukumus ar ūdenskrāsām, lai uzskatāmi parādītu skatītājam kur ir oriģināls, bet kur tā nav!…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1353171
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties