Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:302503
 
Vērtējums:
Publicēts: 24.02.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 30 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    4
1.  Jaunās tendences privāto māju arhitektūrā    5
1.1.  Minimālisms    5
1.2.  Dabai draudzīgas mājas    5
2.  Privāto māju dizains    8
2.1.  Privātmāju priekšrocības    8
2.2.  Mājas iekārtošana    9
2.2.1.  Māju interjeri    10
2.2.1.1.  Stila izvēles nosacījumi    10
2.2.1.2.  Krāsu saskaņošanas pamatprincipi    13
2.2.1.2.1.  Kā lietot krāsas    13
2.2.1.2.2.  Dažādu krāsu psihofizioloģiskā iedarbība    14
2.2.1.2.3.  Krāsas un gaismas saskaņa    16
2.2.1.2.4.  Telpu krāsojums    16
2.2.1.3.  Grīdas segumi    19
2.2.1.4.  Telpu iekārtojums    20
2.2.1.5.  Apgaismojums    21
2.2.1.6.  Mēbeles    21
2.2.1.7.  Audumi interjerā    23
2.2.1.8.  Interjera priekšmeti    24
2.2.1.9.  Priekštelpa    25
2.2.1.10.  Viesistaba    26
2.2.1.11.  Virtuve    27
2.2.1.12.  Vannas istaba    29
2.2.1.13.  Guļamistaba    30
2.2.1.14.  Bērnistaba    31
3.  Divstāvu mājas iekārtojums    32
3.1.  Viesistaba un virtuve    32
3.2.  Saimniecības telpa    33
3.3.  Vannas istaba    33
3.4.  Guļamistaba    34
3.5.  Bērnistaba    34
  Nobeigums    35
  Izmantotā literatūra    36
  Pielikums    37
  Anotācija    46
Darba fragmentsAizvērt

Tēze: Radoša pieeja dizaina pamatprincipiem ir pamats mūsdienīgam mājoklim.
Darba tēma ir aktuāla mūsdienās, jo pieaug cilvēku dzīves līmenis un prasības pēc komforta. Tādēļ liela uzmanība tiek pievērsa katra cilvēka mājokļa dizainam un vērtībām. Līdz ar dzīves līmeņa paaugstināšanos cilvēki vairāk iegādājas privātās mājas nekā dzīvokļus. Tagad tas ir iespējamāk nekā pirms daudziem gadiem tādēļ, ka attīstās ne tikai dizaina, bet arī tehniskie sasniegumi, kas dod iespēju izvērst dizaina pamatprincipus.
Autors šajā darbā apskatīs dizaina pamatprincipus, mūsdienu jaunākās tendences gan arhitektūrā, gan mājas iekātošanā. Mājas iekārtošana ir sarežģīts process, taču pieejot radoši šim procesam, iespējams radīt patiesi komfortablu un mūsdienīgu mājokli.
Privātmāju dizains ir plašs jēdziens, kas ietver sevī daudzas sfēras: stilus, arhitektūru, krāsas, telpu plānojumu, dizaina priekšmetus un vēl citas lietas. Autors pierādīs, ka pieejot radoši dizaina pamatprincipiem, katrs cilvēks spēj iekārtot sev atbilstošu māju – ‘’savu mazo pasaulīti’’. Autors pierādīs izvirzīto tēzi, iekārtojot divstāvu māju, balstoties uz dizaina pamatprincipiem.
Autore savā darbā izmantos Rebeccas Tanqueray grāmatu ‘’Get the look’’, kurā autore raksta par to, cik svarīga katram cilvēkam ir māja. Svarīgi lai māja būtu iekārtota nevis pēc kaut kādas zinātnieku izgudrotas formulas, kas reālā dzīvē nedarbojas, bet gan tā, lai māja būtu ērta un funkcionāla, mūsdienu cilvēkam piemērota. Autore raksta, cik svarīgi ir saskaņot mājā krāsas un izveidot katrai mājai savu īpašu stilu un atmosfēru.
Autors darbā izmantoja arī Tomasa Aihana grāmatu ‘’Mūsdienīgs interjers’’, kurā aprakstīts par to, cik dažādi ir interjera stili, kā ar pavisam niecīgiem akcentiem iespējams panākt efektīgu mājas iekārtojumu.
Taču autoru kolektīva sastādītā grāmata ‘’Home design’’ apraksta to, cik svarīgi ir izplānot katras telpas iekārojumu, izstrādāt to līdz pat sīkumam uz papīra. Tikai tad to realizēt dzīvē. Taču liekot uzsvaru, ka māja nav katra istaba atsevišķi, bet gan daudzu telpu kopums. Tādēļ nepieciešams iepazīties ar dizaina pamatelementiem, pieiet tam radoši un radīt sev piemērotu mūsdienīgu un funkcionālu mājokli, kas būtu katra cilvēka ’’miera osta’’.
‘’Par minimālisma stila aizsākumu mūsdienu skatījumā var uzskatīt 20. gadsimta sākumā avant – garde mākslinieku radīto jauno priekšstatu, kuru pārstāvēja Parīzes gleznotāji – kubisti Pablo Pikaso un G. Braques’’.1 Taču no otras puses citi uzskata, ka minimālisms ir aizsācies jau 19. gs. 2 ‘’ Tomēr vislielāko ieguldījumu minimālisma attīstībā ieguldīja vāciešu skola BAUHAUS, kurā kā viens veselums bija arhitektūra, industriālais dizains, māksla un amatniecība.’’ Šī skola būtiski izmainīja cilvēku skatījumu uz arhitektūru un dizainu. Modernā kustība bija kā revolūcija gaumes, stila, arhitektūras, un dizaina jautājumos. Mākslinieki sacēlās pret pastāvošo iekārtu – pret pārmērīgi uzspiesto dekoratīvismu un uzspiesto gaumi. Cilvēkiem bija nepieciešams kas jauns un revolucionārs. Tāds, kas varētu pārstāvēt jauno laikmetu.
Autors domā, ka mākslinieki vairs nevēlējās paciest valdības iejaukšanos viņu darbā, kā arī, lai valsts nosaka gaumi un noteicošo stilu. Viņi velējās būt neatkarīgi no tās un paši kontrolēt savu radošo izaugsmi.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties