4. Dizains Latvijas kultūrpolitikā.
Kā dizains kā nozare tiek saprasta Latvijas kultūrpolitikā, kāda ir Latvijas dizaina kopaina, galvenie dizaina procesā iesaistītie.
Kā vienus no galvenājiem veidiem, kā Latvijas Kultūrpolitikā var tikt pielietots dizains un dizaina domāšana ir Latvijas gan kultūras jomas, gan arī ekonomikas izaugsmes iespējas un ieguvumus, kas var būt iegūtas ar uzņēmējdarbības veicināšanu kultūras un radošājā jomā, kā arī izglītībā. Kopumā, daudzas Latvijas kultūrpolitikas nozares ir piedzīvojušas attīstības un pozītīvās pārmaiņas pēdējo gadu laikā un ne pēdējo lomu šajā attīstības procesā nospēlēja radošajā industrijā notiekušie procesi, tai starpā dizains. Neapstrīdami, dizaina domāšana var spēcīgi ietekmēt tās kultūras jomas, kur, tāpat ka daudzās citās jomās, ir vajadzības pēc pārmaiņām, reformām, inovācijām.
Dizains un dizaina domāšanas metodes var labvēlīgi un pat ietekmēt starpdisciplināru partnerību modeļa izveidi kultūrizglītībā un uzņēmējdarbībā, nodrošinot uz plašu darba tirgu un starpnozaru sadarbību orientētus procesus. Latvijas vadība, t.i. Kultūras Ministrijas pārstāvji izprot un saprot dizaina domāšanas spēju veicināt pozitīvās pārmaiņas Latvijas valsts kultūrpolitikā. Piemēram, radošās darbības nedēļa "radi!2014", kas norisinājās no 12. līdz 18.maijam visā Latvijā, tika veltīta dizainam un dizaina domāšanai, nedēļas laikā notika vairākas lielas konferences, semināri, radošās darbnīcas, izstādes un modes skates.
Valdības pārstāvji atzīst, ka dizains ir nozīmīgs instruments konkurētspējīgu produktu un pakalpojumu ar augstu pievienoto vērtību izveidē, indivīdu un sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā, kā arī kultūras identitātes un valsts tēla veidošanā.
…