Noslēgums
Kopumā abi pētījumi ir vērtīgi, jo tiek izmantotas vairākas metodes, tādējādi aizstājot nepilnības un piešķirot vērtību pētījumam. Piemēram, Sociālās Alternatīvas Institūta pētījumā ,,Migrācijas ietekme uz etniskajām attiecībām Latvijā’’ tika izmantota dokumentu un iepriekšējo petījumu analīze, tiešās intervijas un ekspertu fokusgrupas diskusija, savukārt Fr. Eberta fonda un Latvijas Ārpolitikas institūta ,,Imigrācijas ietekme uz etniskajām attiecībām Latvijā ES paplašināšanās kontekstā’’ pētījumā tika izmantota tiešā intervija, ekspertu fokusgrupa, kontentanalīze un iepriekšējo pētījumu analīze. Līdz ar to tas sekmēja abu pētījumu precīzu mērķu sasniegšanu. Tā kā tēma par imigrantiem Latvijā ir plaša, manuprāt, abos pētījumos izmantotās metodes tika izvēlētas piemēroti.
Manuprāt, secinājumi abos pētījumos ir līdzīgi, jo tika izmantotas vairākas metodes. Abu pētījumu secinājumi atbilst iegūtai informācijai. Tomēr Sociālās Alternatīvas Institūta pētījums ,,Migrācijas ietekme uz etniskajām attiecībām Latvijā’’ rada neticamību, jo, salīdzinot ar Fr. Eberta fonda un Latvijas Ārpolitikas institūta ,,Imigrācijas ietekme uz etniskajām attiecībām Latvijā ES paplašināšanās kontekstā’’ pētījumu, tas neataino anetēšanas rezultātu tabulu, fokusgrupas piemērus, kā arī nav īsti skaidrs, kur tika iegūti vispārīgie dati un dokumenti pētniecības nolūkos.
Līdz ar to izvirzītā hipotēze apstiprinājās, ka ka Fr. Eberta fondu un Latvijas Ārpolitikas institūtu ,,Imigrācijas ietekme uz etniskajām attiecībām Latvijā Eiropas Savienības paplašināšanās kontekstā’’ pētījums ir veikts rūpīgāk un precīzāk nekā Sociālās Alternatīvas Institūta ,,Migrācijas ietekme uz etniskajām attiecībām Latvijā’’ pētījums.
…