Valsts ekonomikas stabilai funkcionēšanai un attīstībai tirgus ekonomikas apstākļos ir nepieciešama ne tikai labvēlīga uzņēmējdarbības vide (sabalansēta nodokļu politika, sakārtota uzņēmējdarbību regulējošu likumdošanas aktu sistēma u. tml.), bet arī stabila un efektīva banku sistēma, kas varētu veikt aktīvu kredītu un investīciju darbību valsts iekšzemes finanšu tirgū, tādā veidā nodrošinot normālu valsts tautsaimniecības attīstību [3; 32].
Visās tirgus ekonomikas zemēs bankas tiek uzskatītas par īpaši svarīgu tautsaimniecības veidotājelementu; arī Latvijā, atbrīvojoties no piecdesmit gadu okupācijas, patstāvīgas bankas bija pirmie neatkarības vēstneši [2; 4].
Attīstīta finanšu sistēma ir jebkuras valsts ekonomiskās attīstības un tās iedzīvotāju labklājības rādītājs. Bez stabilas finansu sistēmas ne valsts, ne privātstruktūras nemaz nespēj veiksmīgi darboties, attīstīta un stabila banku sistēma arī ir veiksmīgu finanšu pamats.
Banku sistēma ir jebkuras valsts ekonomikas pamata sastāvdaļa. Ar naudas kredīta politikas instrumentiem ietekmējot to, valsts var veicināt vai bremzēt gan atsevišķo tautsaimniecības nozaru, gan visas valsts ekonomikas attīstību kopumā [3; 32].
Aizvien biežāk cilvēki savā ikdienā saskaras ar banku sistēmu un tās sniegtajiem pakalpojumiem. Kā neatņemama mūsu dzīves ērtība ir kredītkartes, debetkartes, internetbanka u.c banku pakalpojumi. Tieši tādēļ būtiski ir uzzināt, kā Latvijā banku sistēma ir izveidojusies un attīstījusies.…