Izvēlētais temats ‘’Diskriminācija darba attiecībās Latvijā” šobrīd ir maz pētīts. Sabiedrībā par to tiek bieži runāts, bet statistikas praktiski nav, tiesu praksē Latvijā gadījumi par diskrimināciju darba tiesiskajās attiecībās ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi. Vienkopus nav konkrētas informācijas par to ar kādiem diskriminācijas veidiem Darba likuma darbības laikā(spēkā no 2002. gada 1. jūnija.) visvairāk darba ņēmējiem ir nācies saskarties, kādi ir biežākie diskriminācijas gadījumi, utt.
Darbā es apskatīju diskriminācijas jēdzienu no dažādiem aspektiem:
no teorētiskā, ietvēru īsu cilvēktiesību vēsturi, jo diskriminācijas jēdziens ir ļoti cieši saistīts ar cilvēktiesībām. Apskatīju cilvēktiesību, diskriminācijas un to veidu dažādas definīcijas, tiesisko regulējumu.
statistiskā viedokļa, kādi ir izplatītākie diskriminācijas veidi, Valsts cilvēktiesību birojā iesniegto sūdzību dinamiku un skaitu.
Darba pētījuma objekts ir diskriminācija darba attiecībās.
Darba pētījuma priekšmets ir cilvēktiesību un diskriminācijas teorētiskais skaidrojums, pretdiskriminācijas tiesiskais regulējums un aptauju un statistikas dati.
Darba mērķis ir izpētīt cik efektīvi darbojas Darba likums. Vairāk no statistiskā viedokļa, nevis tiesiskā. Vadoties no darba mērķa izvirzīju sekojošu hipotēzi - vai diskriminācija darba attiecībās darba likuma darbības laikā ir samazinājusies vai nav?…