Visās vecuma grupās noder veidot klases disciplīnas plānu. Tajā uzrakstīt svarīgākos principus, kas visiem kopā jāievēro, un tad pozitīvās un negatīvās sekas. To var novietot redzamā vietā, kas palīdzēs par to atgādināt ne tikai skolēniem, bet pašam skolotājam būs labs atbalsta punkts un atgādinājums nepārtraukti uzturēt disciplīnu.
Visbeidzot, ļoti pozitīva darba piemērs būtu skolotāju savstarpēja sadarbība disciplīnas problēmu risināšanā, ņemot vērā, ka dažādus mācību priekšmetus pasniedz dažādi skolotāji. Risinājums var būt noteikta skolas kārtība un principi, pēc kuriem darbotos visi skolotāji, īpaši jaunākajā klašu grupā. Skolotāju darbam būtu jābalstās uz līdzīgām stratēģijām, lai neradītu apjukumu jaunākajos skolēnos. Skolotāji var vērot kolēģu darbu un lūgt viens otram palīdzību problēmu gadījumā. Skolotāja darbam ar skolēnu nav jābūt personīgai misijai – disciplīnas nodrošināšana ir sadarbības process starp skolēniem, skolotājiem un vecākiem.
Disciplīnas nodrošināšana prasa pašam skolotājam būt labam piemēram, kas izstaro vērtības, kuras tiek mācītas skolēniem. Skolēniem skolotājs ir jārespektē, jāciena un jāklausa, kas nozīmē, ka skolotājam jābūt pašpārliecinātam un ar pārliecību jāvada mācību stundas, jāuzņemas līdera loma komunikācijā un jābūt gatavam risināt negaidītas situācijas. Tas no skolotāja prasa emocionālu stabilitāti un profesionalitāti savā darbā. …