Digitālā tehnoloģija ir revolucionizējusi informācijas pārraidi kā tādu, ļaujot visdažādākos informācijas veidus – balsi, tekstu, audio un video – pārvērst ciparu formātā, turklāt ar augstāku kvalitātes un efektivitātes pakāpi. Televīzija jau no laika gala ir bijusi kā medijs, kuru skatītāji var vērot tikai pasīvā formā. Bet digitālās televīzijas un iekārtu attīstība, kuras ļauj skatītājam pielāgot TV pārraides savām vēlmēm, ir fundamentāli pārveidojušas tos principus, pēc kuriem televīzija ir darbojusies pēdējos piecdesmit gadus. Digitalizācija pēc savas būtības maina ne tikai to, kā mēs skatāmies un izmantojam televīziju, bet arī to, kā šī televīzija tiek veidota. Turklāt, līdz ar interaktīvo iespēju attīstību, mājas televizors var kļūt par nozīmīgu Informācijas sabiedrības attīstības un veidošanas rīku, radot ikvienam pieeju dažādiem jauniem pakalpojumiem, kas līdz šim ir bijuši pieejami tikai ierobežotai sabiedrības daļai.
Mana darba mērķis ir izpētīt, kas ir interaktīvā digitālā televīzija, kā to ir iespējams tehniski nodrošināt un kādas jaunas iespējas tā sniedz, kā arī noskaidrot, kādā attīstības stadijā ir interaktīvās televīzijas pakalpojumi Eiropas Savienības dalībvalstīs. Viens no būtiskākajiem uzdevumiem ir izpētīt interaktīvās televīzijas pakalpojumu nozīmi un perspektīvas Informācijas sabiedrības veidošanā.
Darba izstrādē informācijas iegūšanai izmantoju dažādus literatūras avotus, kuru skaits gan ir stipri ierobežots, jo darba izpētes objekts ir salīdzinoši jauns un maz pētīts, tāpēc arī izmantojamo grāmatu skaits bibliotēku plauktos ir ārkārtīgi niecīgs. Interneta resursi veiksmīgā šī darba izveidē ir snieguši visbūtiskāko un visplašāko informāciju, bet, lai noskaidrotu digitālās televīzijas attīstības situāciju mūsu valstī, vislietderīgāk bija šo jautājumu pārrunāt ar kādu speciālistu Latvijas elektronisko mediju jomā.…