Dzeja ir viens no veidiem kā varētu mainīt sabiedrisko domu, likt aizdomāties par mūžīgi pastāvošām vērtībām. Katra dzejoļa kodolā ir tas nozīmīgākais, ko autors bija vēlējies kādreiz dāvāt savam lasītājam. Katram no mums pastāv iespēja kļūt nedaudz citādākiem.
Es esmu izvēlējusies pētījumu “Dieva un cilvēka komunikatīvie akti Leona Brieža krājumā “Saulrieta koks””, jo tā izveides procesa laikā tiek skarti mūsdienās nozīmīgās garīgās un tīri psiholoģiskās dzīves daļas– mūsu vieta šajā pasaulē un mūsu attiecības ar To, kurš mums ir dāvājis iespēju pastāvēt, t.i., Dievu. Manuprāt, visu vērtību destrukcijas situācijā, kura pašlaik mūsu sabiedrībā ir vērojama, ir vainojamas vienīgi mūsu attiecības ar Dievu.
Mērķis:
Analizēt Leona Brieža dzejoļu krājuma " Saulrieta koks" tekstus, veidot cilvēka un Dieva attiecību semantiskā lauka aprises.
Uzdevumi:
Analizēt teorētisko literatūru un sasaistīt to ar Leona Brieža daiļradi.
Analizēt Leona Brieža dzejoļus, izmantojot mūsdienu literatūrzinātnes metodes.
Hipotēze:
Cilvēka un Dieva komunikatīvās situācijas veidošanās ir sasaistāma ar delnas hronotopu, savukārt, vērtību sistēmas aspekts ir saistāms ar mūsdienu sabiedrības atsvešināšanos no Dieva.
Metodika:
Darba tiek izmantota psihoanalītiskā, analītiskās psiholoģijas, leitmotīvu, pasaules ainas teksta analīzes metodika.
Leona Briedis ir dzimis 1949. gadā 16. decembrī Madonas rajona Pamatu ciema “Grantiņos” skolotāju ģimenē. 1968. gadā ir absolvējis Siguldas 1. vidusskolu. No 1968. līdz 1970. gadam studēja Latvijas Valsts universitātē (LVU) Vēstures un filoloģijas fakultātē. Par patriotiskas tematikas dzejoļu rakstīšanu tika izslēgts no LVU.
Līdz 1972. gadam strādāja visdažādākos gadījuma darbus, bet, atceroties šo laiku, dzejnieks to uzteic kā labu izdzīvošanas un pasaules iepazīšanas periodu. …