Mūsdienās, jo plašākas ir cilvēku zināšanas, prasmes, iemaņas, jo viņam vieglāk veiksmīgi veidot savu dzīvi. Lai cilvēka intereses arvien paplašinātos un pilnveidotos, svarīgi jau bērnībā katrā bērnā radīt tieksmi apgūt jaunas zināšanas un prasmes.
Latvijas izglītības koncepcijā starp izglītības pamatprincipiem kā trešais minēts “individualizācijas “, kurā norādīts, ka “tiek respektētas un attīstītas indivīda intereses, vajadzības un darbības motīvi, vērtības, spējas..” [Latvijas izglītības koncepcija, 1.nod.5.lpp.]. Arī “Sākumskolas mācību priekšmetu vadlīnijās” ir teikts, ka sākumskolas mācību saturam jāatbilst “bērna interesēm un tās jāpaplašina, skarot jūtas, rosinot aktivitāti, rosinot fantāziju, kreativitāti un prieku.” [Izglītības satura un eksaminācijas centrs, Sākumskolas mācību priekšmetu vadlīnijas, 1997.]
Interesei par sabiedriski un personiski nozīmīgiem objektiem ir liela nozīme arī personības attīstībā. Tās pozitīvā ietekme sastās ar veiksmīgu profesijas izvēli, panākumiem darbā, ar laimes un pilnvērtības izjūtu dzīvē. Gandrīz katrā profesijā un arī sadzīvē ir saikne ar matemātiku, tādēļ svarīgi, lai veidojas interese par to.
Viens no Valsts pamatizglītības standartā noteiktajiem pamatizglītības satura septiņiem izglītošanās aspektiem ir matemātika. Tā saturs nosaka, ka “skolēns gūst matemātiskās domāšanas pieredzi un mācās savā praktiskajā dzīvē izmantot matemātiskās izpratnes pamatprincipus.“[Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministrija, 1999]. Tātad skolēniem jāapgūst ne tikai zināšanas, bet arī jāattīsta spējas izprast, vērtēt, pamatot savas domas, meklēt dažādus risinājumus sarežģītās situācijās. Matemātikas mācībās skolēni saskaras ar vienkāršām problēmām un mācās tās atrisināt.
Lai matemātikas stundas padarītu interesantākas, tajās var iesaistīt spēli. Jau pirmskolas vecumā bērni ar lielu aizrautību spēlē dažādas spēles. Bērni aizrautīgi darbojas un koncentrējas spēlei vairākas stundas. Bērni nav jāmudina spēlēties. Šī darbība viņam ir it kā jau ielikta šūpulī un tā ir neapzināta gatavošanās dzīvei, jo viņš to dara ar interesi.
Bet skolā, vadot stundas ar tradicionālajām metodēm, uzmanības koncentrēšanu un noturību ir grūti piesaistīt. Lai to izdarītu, var iesaistīt spēles, kas palīdzēs sākumskolēniem koncentrēt uzmanību un rosinās bērnos interesi matemātikas stundām.
Es izvēlējos kursa darba tēmu “Didaktiskā spēle kā skolēnu mācīšanās intereses veicinātāja matemātikas stundās sākumskolā”, jo uzskatu, ka bērns, kuram ir radīta interese var iemācīties daudz vairāk. Bērnos interesi var veicināt ar spēles palīdzību. …