Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:636528
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 31.05.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 17 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Teorētiskā daļa    4
1.  Kukaiņu veidi un to raksturojums    4
1.1.  Blusas    4
1.2.  Skudras    5
1.3.  Mušas, mušiņas    5
1.4.  Prusaki    6
1.5.  Ķirmji    7
1.6.  Blaktis    7
2.  Likumdošana    7
3.  Kaitēkļu dezinsekcijas firmas un to piedāvājumi    12
  Praktiskā daļa    17
4.  Anketa par insektiem un to iznīcināšana    17
5.  Anketas apkopojums    18
  Secinājumi    21
  Izmantotā literatūra    22
Darba fragmentsAizvērt

Līdz ar cilvēka izveidošanos tam nepārtraukti sekojuši un līdztekus attīstījušies daudzi kukaiņi. Evolūcijas rezultātā izveidojušās tādas kukaiņu sugas, kuras bez cilvēka klātbūtnes un ārpus viņa mājokļa vispār nevar pastāvēt.
Ar kukaiņiem mēs satiekamies ikdienā. Pateicoties kukaiņu sīkajiem izmēriem, mēs viņus ne vienmēr ievērojam. Piemēram, vienā hektārā pļavas lidojošo kukaiņu pēc skaita ir 8 reizes vairāk kā Rīgā iedzīvotāju. Kukaiņi mums nereti atnes nepatikšanas. Neviens no mums apkārt dzīvojošajiem kukaiņiem mums nav tieši noderīgs, vai nu tie ir kaitīgi un bīstami cilvēka veselībai un iedzīvei, vai arī nekaitīgi.

1.1.Blusas.
Labvēlīgais blusu vairošanās periods Latvijas apstākļos ir no jūlija beigām līdz novembra sākumam. Taču blusu aktivitāti novēro jau sākot ar martu.
Vienas nedēļas laikā pieaugusi blusa spēj izdēt 162 oliņas, no kurām jau pēc trim nedēļām 65 atgriezīsies kā pieaugušas blusas. Blusas dzīves cikls ir no 14 līdz 140 dienām.1
Blusu dēļ rodas problēmas: oliņas, kāpuri un kūniņas nokļūst grīdas spraugās, paklājos un mīkstajās mēbelēs visā dzīvojamajā platībā. Lielāko daļu dzīves blusas nepavada uz dzīvnieka. Tās galvenokārt uzturas apkārtējā vidē. Tikai pirms intensīvas olu dēšanas blusas pārvietojas uz mājdzīvniekiem, lai sūktu asinis. Šajā laikā inficētas blusas ar siekalu palīdzību dzīvnieka ķermenī ievada infekcijas slimību ierosinātājus vai parazītus.
Blusa pēc pārošanās izdēj olas, no kurām 10 dienu laikā izšķiļas kāpuri, kas savukārt 10 dienu laikā iekūņojas un kļūst par kūniņu. Kūniņā attīstās pieaugusi blusa, kura labvēlīgas temperatūras, mitruma, gaisa svārstību ietekmē var izšķilties un tūdaļ nonākt uz dzīvnieka. Kūniņa ir ļoti rezistenta (izturīga) pret apkārtējās vides iedarbību, un šādā veidā blusas pārziemo līdz nākamā gada attīstībai labvēlīgam periodam (kūniņas iztur līdz pat -15°C zemu temperatūru).…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties