Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:864384
 
Vērtējums:
Publicēts: 31.03.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Desmit baušļi un grēksūdze ir divas ļoti līdzīgas un savstarpēji saistītas lietas, kuras ir pakārtotas cita citai. Tīri loģiski domājot, skaidrs, ka ja mēs savā dzīvē balstītos tikai un vienīgi uz šo dekalogu, tad arī mūsu grēksūdze būtu ievērojam īsāka un ne tik mokoša. Ja mēs vieglāk izprastu un pieņemtu bauslību un evaņģēliju, tad arī evaņģēliskā grēku nožēla būtu vieglāka.
Nereti no dažiem Lutera izteikumiem var gūt iespaidu, ka bauslība un evaņģēlijs ir divas dažādas lietas. Un nereti vispār cilvēkiem rodas tāda tendence Veco derību un Jauno derību uztvert pilnīgi diametrāli pretēji. Šeit gan pats Luters šo lietu izskaidro sīkāk. „Gluži kā bauslība nekad netiek piepildīta bez evaņģēlija, tā arī evaņģēlijs ir jāsludina vienīgi kopā ar bauslību. Bauslība kalpo kā fons. Bez bauslības zustu evaņģēlija nozīme. Nebūtu iespējams sludināt grēku piedošanu, ja nebūtu bauslības, kas atklāj grēku un apsūdz sirdsapziņu1
Nereti bauslība biedē cilvēkus ar sodu, un norāda, kas mums ir jādara, tādēļ viens no bauslības uzdevumiem ir piespiest cilvēk uzrīkoties, atbalstīt labi un novērst ļauno. Cilvēkiem ir jāsaprot, ka ne jau pati bauslība izraisa cilvēkos labos darbus. Bauslības funkcija ir ar mērķi atklāt grēku un norādīt cilvēkiem uz iespējamo Dieva sodu un aicināt uz grēksūdzi. B.Hegluns raksta: „Dieva dusmības spriedums padara savu darbu caur bauslību, apsūdzot sirdsapziņu un atklājot cilvēkam, ka viss viņš ir grēcīgs.”2 …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties