Mēs esam dažādi. Katram no mums ir savs raksturs, domas, jūtas, izskats. Neviens no cilvēkiem nav vienāds. Mēs visi esam dažādi un pat īpaši. To visu dažādumu pēta tieši psiholoģija jeb tā ir būtiskā nozīmē cilvēka psihes patoloģiskais stāvoklis vai slimība.
Bet ne jau viss, kas saistīts ar psiholoģiju ir slimība. Neviens mūsu raksturu vai jūtas jau nu noteikti neuzskatīs par kaut kādu psiholoģisku slimību. Tās ir vienkāršas lietas un cilvēku raksturojošās īpašības, ar kurām mēs atšķiramies viens no otra un ar kurām mūsu dzīves laikā atliek vienīgi samierināties. Bet psiholoģijā apspriež, pēta un apskata arī tādas cilvēku īpašības un iezīmes, kas varētu būt kaitīgas un pat ļoti sliktas gan pašam cilvēkam, kas tiek pētīts, gan cilvēkiem, kas ir viņam apkārt. Viens no tādiem gadījumiem var iestāties tad, kad cilvēkam ir slikti un nav pie kā iet un lūgt padomu, vai vienkārši neviens negrib viņam pievērst savu nedalītu uzmanību. Un tieši tad mēs varam „ķerties vērsim pie ragiem” un izdarīt kaut ko tādu, ko vai nu vēlāk nožēlosim, vai nu mēs vienkārši vēlāk to nožēlot vairs nevarēsim, jo būs jau par vēlu...
Viens no veidiem, kas var notikt ir pašnāvība vai slepkavība, kur cieš mums tuvi cilvēki, jo viņi tiek sāpināti. Tam visam iemesli var būt daudz un dažādi un tos visus cenšas apskatīt tieši tāda nozare kā psiholoģija. Viens no šiem iemesliem var būt tieši tēma, ko mēs apskatām un cenšamies izpētīt – tā ir depresija.
Depresija ir viens no visbiežāk sastopamajiem cilvēka stāvokļiem, ar ko sastopas konsultants. Tas ir apjomīgs traucējums, kura amplitūda ir no skumju un bēdu simptomiem līdz pat nozīmīgai un psihotiskai depresijai.…