Pēc masu mēdijos pieejamās informācijas rodas jautājums, vai Krievija šobrīd no demokrātiska režīma nevirzās uz autoritārismu? Vadoties pēc šiem pieņēmumiem, referātam tiek uzstādīts šāds izpētes jautājums - Vai politika, kas tiek īstenota Krievijā V. Putina prezidentūras laikā, atbilst demokrātiskas valsts principiem?
Darba hipotēze - Politika, kas tiek īstenota Krievijā Vladimira Putina prezidentūras laikā, neatbilst demokrātiskas valsts principiem.
Lai pārbaudītu darba hipotēzi, referāta teorētiskajā daļā tiks aplūkotas demokrātiska režīma pamatpazīmes un demokrātijas kritēriji; balstoties uz darba teorētisko daļu, tiks veikta empīriskā materiāla strukturēšana un analīze.
1.Demokrātija: tās kritēriji.
Lai gan demokrātijas vēsture ir daudzus gadsimtus gara- klasiskā demokrātija radās Senajā Grieķijā 5. gadsimtā pirms mūsu ēras- demokrātija joprojām ir mainīga sistēma, un to nevar nosaukt par pabeigtu, tas ir sabiedrības permanents process.
Demokrātija kā politiskais režīms ir tāds režīms, „kurā tiek atbalstīta un veicināta sabiedrības piedalīšanās lēmumu pieņemšanas procesā, izmantojot noteiktus mehānismus (brīva prese, līdzdalība vēlēšanās, reāla pārstāvniecības institūciju darbība u.tml.), lai panāktu valsts darbību sabiedrības interesēs”1. …