Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:295345
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.02.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
1.  DEMOKRĀTIJAS JĒDZIENS UN BŪTĪBA    4
2.  DEMOKRĀTISKAS VALSTS PĀRVALDES FORMAS    5
2.1.  DIREKTI DEMOKRĀTISKĀ- TIEŠĀ DEMOKRĀTIJA    5
2.2.  REPREZENTATĪVĀ (PĀSTĀVNIECISKĀ) DEMOKRĀTIJA    7
3.  MŪSDIENU DEMOKRĀTIJAS PAMATIEZĪMES UN PROBLĒMAS    11
4.  DEMOKRĀTIJAS TRŪKUMI UN PROBLĒMAS    13
  NOBEIGUMS    14
  IZMANTOTĀS LITERATŪRAS SARAKSTS    15
Darba fragmentsAizvērt

Demokrātijas pretinieki tai bieži pārmet, ka tā ir neefektīva, maziedarbīga iekārta. Ja tai arī ir kādas labās īpašības, tās izpaužas vienīgi sabiedriskās un politiskās stabilizācijas, kā arī labvēlīgas saimnieciskās attīstības posmos. Taču, ja notiek satricinājumi, ja valsts saskaras ar ekonomiskām grūtībām, demokrātija ir maznoderīga, jo ir neefektīva. Šos pārmetumus nedrīkst ignorēt.

NOBEIGUMS
Lai arī demokrātijai ir savi trūkumi un problēmas, jāatzīst, ka labāka politiskā režīma par demokrātiju pasaulē nav. Vienīgi demokrātiskā valstī pilsoņiem ir iespējas kontrolēt valdošo eliti, kamēr autoritārajos režīmos sabiedrības attīstība bieži vien atkarīga no viena cilvēka prāta, morāles, iegribām un žēlastības. K.Propers demokrātijas priekšrocības salīdzinājumā ar autoritārismu raksturoja sekojoši: "Mēs balstām savu izvēli nevis uz demokrātijas tikumiem, kas var izrādīties šaubīgi, bet vienīgi tikai uz diktatūras trūkumiem, kas ir neapšaubāmi. Ne tikai tāpēc, ka diktatūra neizbēgami pielieto savu spēku un ļaunumu, bet arī tāpēc, ka diktators, pat ja viņš ir labs un žēlsirdīgs, atņem citiem cilvēkiem viņu atbildības daļu, tātad arī viņu tiesības un pienākumus. Tas ir pietiekami, lai izdarītu izvēli par labu demokrātijai…"
Pilsoniskā aktivitāte un līdzdalība dažkārt prasa lielu piepūli. Ir jāpazīst sabiedriskās dzīves mehānismi un likumi, jāziedo brīvais laiks, lai piedalītos tās notikumos, un pat zināmā mērā personiski jāriskē, piemēram, saņemot personisku kritiku vai sabiedrības nosodījumu. Rezumējot var teikt, ka atkarībā no konkrētās situācijas, kā arī no tā, no kāda viedokļa uz to raugās, demokrātija ir gan mērķis, gan arī līdzeklis mērķa, taču ne katra mērķa, sasniegšanai.
Darbs pie izvēlētās tēmas izpētes man ļāva uzzināt daudz vairāk par demokrātiju, tās būtību, dažādām demokrātiskām valsts pārvaldes formām, demokrātijas priekšrocībām, trūkumiem un problēmām. Esmu ieguvusi plašākas zināšanas par demokrātiju un tās vēstures formām. Iegūtās zināšanas palīdzēs manā tālākajā profesionālajā darbībā un izglītībā, kā arī plašākā un dziļākā vēstures, politikas un politisko precesu redzējumā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties