Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:555793
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Mēs dzīvojam laikā, kad sauciens pēc brīvības un demokrātijas atbalsojas visā pasaulē, un šīs parādības globālie mērogi liek domāt par to, ka demokrātija nav unikāla Rietumu kultūras iezīme, kas nebūtu iespējama arī citur. Taču, neskatoties uz demokrātijas vērtību šķietamo uzvaru, cilvēces vēsture liecina, ka demokrātija pasaulē nav bijusi bieža un ilgstoša parādība. Tas ir saistīts ar to, ka jau pieminētās ilgas pēc brīvības ir dabiskas un tās ir iedzimtas, taču pati demokrātijas prakse ir jāapgūst- viss bija, ir un būs atkarīgs no cilvēku neatlaidības un kopīgās gudrības. Demokrātija var īsti uzplaukt tikai tad, ja par to rūpējas paši pilsoņi, kas savu brīvību gatavi pareizi izmantot, piedaloties savas sabiedrības dzīvē.
Demokrātiju visbiežāk skata politisko režīmu aspektā.1 Varas veidošanas un dalīšanas process, kas ir cieši saistīts ar politisko režīmu kā tādu, vispār ir viens no svarīgākajiem politikas jautājumiem. Politisko režīmu pamatā raksturo tas, pēc kādiem principiem sabiedrībā ir sadalīta vara, ko sabiedrība var un ko nevar, kam pieder vadošā loma- pilsoniskai sabiedrībai vai valstij [5, 32]? Citiem vārdiem sakot, kāda ir demokrātijas attīstības pakāpe attiecīgajā sabiedrībā? Tādējādi demokrātisku režīmu raksturo tas, ka pilsoniskā sabiedrība kontrolē valsti un spēj pašdarbīgi risināt daudzus jautājumus. Šādu skaidrojumu piedāvā, piemēram, M.Ašmanis: „Demokrātija ir politiskais režīms, kurā tauta atzīta par varas avotu, un sabiedrībā ir izveidojusies stipra pilsoniskā sabiedrība, kas pašdarbības ceļā pati nokārto sabiedrības pārvaldīšanas jautājumu lielāko daļu un efektīvi kontrolē valsts varu.” [1, 37]…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties