Anglija 19. gadsimtā piedzīvoja ekonomisko izaugsmi. Turpināja attīstīties rūpniecība, kurā nozīmīga loma bija mašīnu lietošanai un algotā darba piesaistei. 1801. gadā iedarbināja pirmo mehānisko aušanas fabriku, nozīmīgi bija arī tas, ka plašāk sāka izmantot tvaika dzinējus. Anglijā strauji attīstījās mašīnbūves nozare, mainījās cilvēka loma ražošanā. Strādnieku ekonomiskais stāvoklis bija smags, likums pieļāva 12 stundu darba dienu, sieviešu un bērnu darba izmantošanu fabrikās un algas bija zemākas par iztikas minimumu. Šajā laikā angļu ekonomists Deivids Rikardo pauda savas ekonomiskās teorijas vispārējās, domas par lietu dabisko kārtību un dabisko norisi, kuras tiek izmantotas vēl mūsdienās. Daudzi autori par pamatu savām teorijām izmantojuši tieši Deivida Rikardo tēzes.
Tēmas aktualitāte: šī tēma ir aktuāla mūsdienās, jo Deivids Rikardo ir definējis savstarpējā izdevīguma vispārējo principu, kuru ekonomikā izmanto vēl tagad.
Mērķis: noskaidrot Deivida Rikardo devumu ekonomiskajā teorijā, kā arī noskaidrot vai Deivida Rikardo teorijas tiek pielietotas mūsdienās.
Uzdevumi:
Apkopot informāciju par Deivida Rikardo dzīvi un darbību.
Iepzīties ar Deivida Rikardo sarakstīto grāmatu.
Noskaidrot, kas ir Labības likums.
Noskaidrot Deivida Rikardo domas par preces vērtību un tās mērīšanu.
Noskaidrot Deivida Rikardo idejas par algas fondu, peļņu un renti.
Noskaidrot Deivida Rikardo domas par zemes renti un zemes krītošo ražību.
Iepazīties ar Deivida Rikardo relatīvām priekšrocībām.
Noskaidrot Deivida Rikardo ekonomiskās teorijas ietekmi mūsdienās.