Nevarētu atrast nevienu cilvēku ,kurš kaut reizi mūžā vērodams nakts zvaigžņotās debesis , nebūtu šo skaitumu pielūdzis, ko mēs redzam gandrīz visu nakti, kāpēc saku gandrīz, jo ir naktis, kas debess skaistums nemaz nav redzams, jo traucē migla. Visums , debess spīdekļi – katram šie vārdi saistās ar kaut ko tālu un līdz galam vēl īsti neizpētītu, bet tomēr neviens nav vienaldzīgs pret šo skaisto skatu.
Zemei tuvākais kosmiskais objekts ir Mēness un tādēļ ir loģiski, ka tas ietekmē cilvēka dzīvi un dzīvo dabu. ik lielā mērā tas iespaido mūsu planētu, li katrs spriež pats, jo visi pie viena gala rezultāta nenonāks.
Darbam ir trīs galvenās daļas un tām ir saistība ar dieviem mācību priekšmetiem – bioloģiju un fiziku, konkrēti , to sauc par astronomiju.
Astronomija ir zinātne , kas pēta debess ķermeņus un to sistēmu kustību, izcelsmi un attīstību. Astronomijā uzkrātās zināšanas izmanto cilvēces praktiskām vajadzībām. Ar Mēness ietekmi ir savādāk , jo zināms , ka tas izraisa paisumu un bēgumu. Tā kā pieauguša cilvēka organismā ir apmēram 60% šķidruma, bet zīdaiņa organismā 90% ( limfa, asinis un ūdens), tāpēc pastāv iespējamība, ka arī cilvēkiem Mēness ietekme ir jūtama.
Pirmajā daļa aprakstīšu par Mēnesi , kā tas ir radies, Mēness fāzēm, Čika laiku un Mēness aptumsumu. Otrajā daļa aprakstīšu par Mēness ietekmi uz dzīvām būtnēm un dabas apstākļiem. Kā Mēness ietekmē cilvēku, kā viņi jūtās katrā Mēness ciklā, par paisumu un bēgumu un zemestrīcēm. Savā darbā izmantoju E. Gorsvānes darbu , par pamatu, kur turpināju pētīt Mēness ietekmi, lai varētu skaidrāk pateikt vai Mēness var ietekmēt mūsu dzīvi. Trešajā darba daļā aprakstīšu par veiktajiem pētījumiem un pielikumā tiks apkopots rezultāti. Tika pētīti 16- 18 gadus veci audzēkņi, par iegūtajiem pētījumiem komentēšu tos.
Darbā ir iekļauti grafiki, attēli, diagrammas un tabulas. Pielikumā ir ievietoti grafiku kopsavilkumi, kas parādīs , vai Mēnesim ir kāda ,, teikšana” par mūsu dzīvi.…