Daudz dalībnieku, dažāda garuma distances, atšķirīgas trases, daudzveidīgs reljefs, ceļa virsma, mainīgi meteoroloģiskie apstākļi un citi faktori, kas apgrūtina taktiskā plāna īstenošanu.
Jebkurš sportiska tipa riteņbraucējs, gribēdams uzlabot savus rezultātus, citu starpā ar kritisku aci mēdz vērtēt savu braucamo. Visi saprot, ka svarīga ir riepu, rumbu un citu detaļu kvalitāte un atbilstība, taču īpašu vietu divriteņa piemērotību sportam ieņem tā svars. Tieši par to autoram, tāpat kā daudziem citiem, ir nācies dzirdēt visdažādākos viedokļus. Neviens nav centies apstrīdēt, ka pareizajam viedoklim ir jābalstās uz attiecīgo fizikas likumu izpratni un interpretāciju.
Pats autors pievērsās šosejas riteņbraukšanai tādēļ, ka kalnu riteņbraukšana nešķiet aizraujoša, jo nevar sasniegt tik lielu ātrumu kā šosejā. Liels pluss autora izvēlei pievērsties šosejas riteņbraukšanai bija tas, ka šis sporta veids paver lielākas iespējas nākotnē nodarboties profesionāli, un pat pelnīt naudu.
Pēc autora domām, šī tēma ir ļoti aktuāla, jo šosejas riteņbraukšana ir ļoti izplatīts sporta veids pasaulē. Riteņbraukšana attīsta daudz muskuļu grupas un smadzeņu darbību, kā arī pagarina cilvēka dzīves ilgumu, taču daudzi nemaz nezin, cik sarežģīts ir šis sporta veids. Autors šajā darbā centīsies izpētīt dažus šosejas riteņbraukšanā svarīgus faktorus.
Darba mērķis: noskaidrot būtiskākos faktorus, kas ietekmē šosejas riteņbraukšanu.
Darba uzdevumi:
Izpētīt zinātniskajā literatūrā, presē un elektroniskajos resursos pieejamo informāciju par šosejas riteņbraukšanas ietekmējošiem faktoriem.
Veikt pētniecisko darbu vasaras periodā, to apkopot tabulā un analizēt.
Uzzināt riteņbraucēju domas par šī sporta veida ietekmējošiem faktoriem.
Darbā izvirzītā hipotēze ir: šosejas riteņbraukšanu ietekmē daudzi apkārtējie faktori.
Kā pētīšanas metodes tiek izmantotas praktiska darbība un aptauja.…