Darbā parasti viegli nogurst, nespēj izturēt slodzi – ne garīgu, ne fizisku. Ja melanholiķim ļauj izvēlēties, viņš labāk strādās darbu, kur nav nepieciešams kontakts ar cilvēkiem.
Taču jāatzīmē, ka bieži vien melanholiķiem ir augstāks intelekta līmenis nekā pārējiem. To varētu skaidrot kā kompensāciju par neveiklību, intravertumu. Bez tam viņiem ir bagāta iztēle un fantāzija.
Melanholikam derēs tādas profesijas kā analītiķis, programmētājs, literatūras redaktors un, protams, vairāki citi. Piemēram, no melanholika var sanākt lielisks psihologs, ja viņš sevi veltīs ne grupas darbam, bet individuālajām konsultācijām, izpētes un diagnostikas darbam. Melanholiķa profesija varbūt pat monotoma, bet ir svarīgi, lai tā barotu viņa intelektuālās un radošās spējas. Profesijas, kas absolūti nav piemērotas melanholikam, var būt, piemēram, reklāmas aģenta profesija. Saziņa ar vairākiem nepazīstamiem cilvēkiem, biežas situācijās, kad noraida , arī paviršība informācijas - tas viss iabsolūti nav piemērots šāda veida cilvēkiem. Tajā pašā jomā, melanholiķis varētu kļūt par reklāmas kompānijas darbinieku.
…