Pastāv uzskats, ka Austrālijas aborigēnu senči ieceļojuši Austrālijā vēlajā paleolītā. Maksimālais ģeogrāfiskais izolācijas apstākļos aborigēniem ir saglabājušies visai arhaiska kultūra.
Austrāliešu mitoloģija ir nesaraujami saistīta ar austrāliešu cilšu reliģijas agrīnajām formām un rituālus dzīves parādībām – totēmismu, ticību totēmu inkarnācijai (cilvēks, kā sava totēma dzīvs iemiesojums), totēmiem un kalendārajiem kultiem uun iniciācijas rituāliem. Daudzo Austrālijas tautu mitoloģija priekšstatu lokāli ierobežotais raksturs izslēdz vienotas, kopīgas Austrāiešu mitoloģijas sistēmas pastāvēšanu, tāpēc iespējama tikai topoloģiski līdzīgu arhaisku cilts mītu sistēmas salīdzināšana.
Raksturīga telpas uztvere īpatnība ir vāji attīstītais priekšstats par makrokosmu (vienotu Visumu). Parasti mitoloģijas darbība noris konkrētas cilvēku kopības un tās tuvo kaimiņu dzīves telpas robežās. Tāpēc visvairāk izplatīti ir mīti, kas izskaidro dažādu davas objektu (kalnu, ezeru, upju, lielu koku u.c.) izcelšanos. Tie parasti ir mitoloģijas varoņa darbības sekas, bijušās apmetnes vai čuringas atstāšanas vieta. Čuringas parasti ir nelieli akmeņi vai koka plāksnītes ar noapaļotiem galiem. Čuringas ir klātas ar simboliskiem vai shematiskiem zīmējumiem, kas simbolizē totēma senčus. …