Secinājumi
Autores izvēlētais modelis ir kopumā statistiski nozīmīgs, kā arī katrs izvēlētais faktora koeficients ir statistiski nozīmīgs un tiem ir būtiska ietekme. Starp izvēlētajiem koeficientiem arī nepastāv ciešas korelācijas saites.
Empīriskie dati kopumā bija saskaņoti ar teorētisko modeli un teorētiskā modeļa priekšlikumi/pamatojumi arī gandrīz saskanēja. Loģiskuma problēma bija ar to, ka līdz galam nevarēja izprast, kāpēc empīriskajā modelī parādās, ka, ja palielinās X2(pabalstu skaits) par 1 vienību, pārējie nemainīgi, kāpēc tad palielinās arī Y vid.(blakusdarbā strādājošo skaits), principā vajadzētu, ka skaits samazinās, bet varbūt to var izprast tā, ka, piemēram, viens no pabalsta veidiem arī ir maternitātes, varbūt, kamēr šī darbiniece saņem pabalstu un ir prom no darba, tikmēr kāds cits ir izvēlējies vēl otru papildus darbu uz noteiktu laiku un tāpēc parādās, ka blakusdarbā arī palielinās skaits.
Tika veiktas arī dažādas modeļa vērtēšanas metodes ar SPSS palīdzību un iegūti secinājumi, ka modelī nepastāv multikolinearitāte, autokorelācija un nav heteroskedasticitātes klātbūtnes. Vienīgais pie multikolinearitātes CI bija virs 30, bet tas to nepārsniedza par ļoti lielu skaitu, varētu secināt, ka izlase ir pārāk maza šiem datiem vai ka ir nelielas stabilitātes problēmas, bet tās būtiski neietekmē izlases vērtību nozīmīgumu un ticamību.
…