Tradīcija tā tiešām ir - sena un krāšņa. Pirmo reizi Sanremo pilsētā (Ligūrijas reģionā) dziesmu festivāls notika 1951.gadā Sanremo kazino un tika pārraidīts radio tiešraidē. Pirmajā festivālā piedalījās tikai 3. 1955.gadā festivāls pirmo reizi tika pārraidīts televīzijas tiešraidē un tādejādi palēnām iemantoja visas tautas mīlestību. Starp citu, tieši iedvesmojoties no Sanremo festivāla, 1956.gadā tika radīts Eirovīzijas dziesmu konkurss.
Ideja, ka Sanremo festivāls ir pirmkārt un galvenokārt tautas festivāls, tiek lolota joprojām.
Šobrīd, izpētot reitingus, ir nenoliedzams, ka festivāla popularitāte ir manāmi kritusies un tā ir lielākoties vecākā paaudze, kas seko līdzi festivāla norisei. Taču Sanremo festivāls turpina dzīvot un savu vietu itāļu kultūrā tas ir izcīnījis.
Secinājumi
Rakstot šo darbu, es secināju, ka daudzās valstīs tiek svinēti vieni un tie paši vai arī ļoti līdzīgi svētki, tikai ar citu nosaukumu, kā piemēram Latvijas Meteņi un Čehijas Hromnice. Mana hipotēze ir daļēji piepildījusies, jo, protams katrai valstij ir sava „odziņa” svētku jomā, bet ļoti daudzi svētki ir līdzīgi, ja tos salīdzina, pēc tā, kam par godu tie tiek svinēti, kādas ir tradīcijas u.tml. Dažās valstīs nav daudz tādu tradicionālo svētku, kā piemēram, Itālijā, viņiem ļoti populāri, un visraksturīgākie svētki ir dažnedažādi festivāli, un ar to arī beidzas viņu svētku dažādība.
…