Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:585474
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 17 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Dāvinājuma teorētiskais apraksts    3
  Sevišķie dāvinājuma veidi. Dāvinājums ar uzlikumu    4
  Dāvinājuma atsaukšana    5
  Situāciju analīzes un doto piemēru izvērtējums    8
  Dzīvokļa dāvinājuma līgums    13
  Dāvinājuma līguma izstrāde    14
  Izmantotās literatūras saraksts    16
  Pielikumi    17
1.  pielikums    17
2.  pielikums    19
Darba fragmentsAizvērt

Dāvinājuma teorētiskais apraksts.

Tā kā lielāka interese radās par dāvinājuma līgumu, tad centos to izpētīt tuvāk – kas ir dāvinājuma līgums, ko nepieciešamas zināt un darīt, iesniedzot dāvinājuma līgumu, kur to var veikt un kādi dokumenti ir nepieciešami. Apskatīju dažādas situācijas un dažādu cilvēku jautājumus juristiem, arī kā raksturotas problēmas, sastādot dāvinājuma līgumu. Analizēju juristu un citu zinošu cilvēku atbildes šajos jautājumos.
Dāvinājums ir līgums, ar kuru persona, kas ir dāvinātājs, piešķir apdāvināmam kādu mantisku vērtību. Dāvinājums var būt gan kā atlīdzība par izdarītiem pakalpojumiem, gan kā dāvana. Dāvinājums otram tiek piešķirts bez atlīdzības. jābūt rakstiskā veidā. Kā visiem līgumiem (gandrīz visiem) arī šim ir nepieciešams notāra apstiprinājums. Līgumu paraksta dāvinātājs un apdāvināmais, kā arī notārs. Līguma patiesumu pierāda notāra zīmogs uz līguma. Līgums stājas spēkā ar brīdi, kad tas tiek parakstīts. [9]
Dāvināšanas procedūra ir vienkārša, kā apgalvo notāre Baiba Dambe. Viņa stāsta, ka dāvinātājs savu nekustamo mantu var dāvināt, kam vien ienāk prātā. Tomēr izdevīgāk to ir pārrakstīt uz tuvāko radinieku (vecāku, bērnu, laulāto draugu) vārda, jo tad ir jāmaksā mazāka valsts nodeva — 0,5% no nekustamā īpašuma novērtējuma un kadastrālās vērtības. Ja mantu grib atdāvināt kādam, kurš nav tuvāko radinieku lokā, tad valsts nodeva ir sešas reizes lielāka — 3% no īpašuma vērtības. Visi dati (arī par nomaksātās valsts nodevas apjomu) ir publiski pieejami Valsts Zemesgrāmatas datu bāzē. Tomēr nezinātājam izsekot līdzi īpašnieka maiņai ir diezgan sarežģīti, jo jāzina gan jaunā īpašnieka dati, gan konkrētā īpašuma adrese. Savukārt daudz vienkāršāk un lētāk uz citu vārdu ir pārreģistrēt transportlīdzekļus (automašīnas, motociklus, jahtas). Pēc CSDD mājas lapā pieejamā cenrāža, transportlīdzekļa pārrakstīšana uz citu personu izmaksā tikai 11,25 latus. Valsts nodeva jeb īpašs nodoklis nav jāmaksā, ja tiek dāvināta skaidra nauda, akcijas vai kapitāldaļas kādā uzņēmumā. Tādējādi dāvināšanas process ir nesāpīgs, salīdzinot ar to, kas var draudēt tiesas lēmuma rezultātā, ja tas paredz vai nu īpašuma iesaldēšanu, vai pat konfiskāciju. Prakse liecina, ka visizplatītākais veids, kā nobēdzināt mantu no tiesu izpildītājiem, ir laulību līgumu slēgšana. Sevišķi noslēgto līgumu skaits ir pieaudzis pērn, t.i., 2007. gadā, kad tika noslēgti 1179 laulību līgumi (kopumā kopš 1994. gada Latvijā ir noslēgti 5802 šāda veida līgumi). Ir līgumi, kuros mīlošie laulātie pat sīki uzskaita, kam piederēs datora pele, 12 metru garš karoga kāts vai papagailis. Tomēr vislielāko ievērību pelna tie līgumi, kuros ir runa par desmitiem un simtiem tūkstošu latu.[12]
Dāvinājuma līgums ir tekstisks darījums, kas ir spēkā tikai tad, kad:
tiek veikts bez piespiešanas, un dāvinājumu piešķir rīcības spējīga persona;
dāvinājumu ir jāpieņem apdāvināmajam (to var pieņemt arī apdāvināmā vietnieks);
dāvinājumu par spēkā neesošu uzskata arī tādā gadījumā, ja dāvinātājs ir bijis izteicis dāvinājuma priekšlikumu iecerētajam apdāvināmajam, bet šī persona tam piekritusi tad, kad dāvinātājs vairs nav bijis rīcības spējīgs.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties