Mūsdienās, lai iegūtu lietu tiesības uz nekustamu īpašumu, tiek slēgti dažādi atsavinājuma līgumi, kur viena puse nodod otrai pusei lietu tiesības uz nekustamu īpašumu ar pirkuma vai maiņas, dāvinājuma vai uztura līgumu. Ne vienmēr darījuma puses pilda savus pienākumus, vai arī darījuma būtība atbilst pušu patiesai gribai. Arī dāvinājuma līgumi tiek apstrīdēti, un tiesa spriež par to atzīšanu par spēkā esošu vai neesošu.
Ņemot vērā esošo situāciju, kad dāvinājuma līgumu arvien vairāk izmanto nekustama īpašuma atsavināšanā un tādējādi rodas strīdi dažādu apstākļu dēļ, darba mērķis ir atklāt šo strīdu juridiskos pamatus dāvinājuma līguma apstrīdēšanai darījumos ar nekustamo īpašumu un to risinājumus tiesas ceļā un sniegt ieteikumus iespējamo darbību veikšanai, lai izvairītos no minētiem strīdus cēloņiem.
Līdz ar to nepieciešams izskaidrot dāvinājuma līguma definīciju un pazīmes, lai varētu rast strīdu cēloņus dāvinājuma līguma apstrīdēšanai. Darba uzdevums ir aplūkot un izpētīt tiesu praksi lietās par dāvinājuma līguma atzīšanu par spēkā neesošu darījumos ar nekustamu īpašumu. Izmantojot tiesu prakses izpēti, sniegt ieteikumus slēdzot dāvinājuma līgumu par nekustama īpašuma lietu tiesību nodošanu otrai darījuma pusei. …