Dati- formalizētā veidā attēlota tekstuālā, skaitliskā, grafiskā, video- un audio informācija, kuru lietotājs vai datu apstrādes ierīces var interpretēt, apstrādāt vai pārsūtīt. Datu tipi var būt gan skalāri, gan strukturāli.
Datu struktūra- datu organizācijas veids un raksturs, iespējamo vērtību un operāciju kopums, tā ir jebkuram informacionālam objektam piemītoša īpašība. Datu struktūras ir jebkuras programmēšanas valodas obligāta sastāvdaļa- tās galvenokārt izmanto skalāras datu struktūras. Izšķir operacionālas, failu, fundamentālas, saistītas un nesaistītas, statistiskās, pusstatistiskās un dinamiskās, sakārtotas un nesakārtotas datu struktūras.
Operacionālas datu struktūras- datu struktūras, kuras tiek izveidotas, glabātas un apstrādātas pamatatmiņā.
Failu datu struktūras- dati tiek glabāti diska atmiņā. Tās pamatelements ir ieraksts.
Fundamentālas datu struktūras- dati ar sarežģītu uzbūvi, datu tips ir strukturēts.
Saraksts- lineāra datu struktūra, kurā katrs iepriekšējais elements ir saistīts ar nākamo, izņēmums ir pirmais un pēdējais elements.
Divkāršsaistīts saraksts- saraksts, kurā katram elementam ir gan priekštecis, gan pēctecis (izņemot pirmo un pēdējo elementu).
Pašorganižēts saraksts- saraksts, kurā jauns elements tiek pievienots saraksta beigās un tas kļūst par tekošo.
Otrais sakārtošanas paņēmiens- lietojot operācijas Retrive (nolasīt), Update (labot), Findkey (meklēt pēc atslēgas), Findith (meklēt pēc kārtas numura) apstrādātais elements pārvietojas pa vienu vietu uz saraksta augšpusi
…