Atstarpe sākas ar lielumu, kas atbilst saraksta garumam, kas izdalīts ar sarukšanas faktoru, un saraksts ir sakārtots ar šo vērtību kā atstarpi. Tad atstarpe ir izdalīta ar sarukšanas faktoru vēlreiz, saraksts ir sakārtots ar jauno atstarpi un process atkārtojas, kamēr atstarpe ir 1. Šajā punktā, Comb sort turpinās, izmantojot atstarpi 1 līdz saraksts ir pilnībā sakārtots. Beigu daļā tas ir ekvivalents Bubble sort, bet tā kā lielākā daļa bruņurupuču ir likvidēti, Bubble sort būs efektīvs.
Sarukšanas faktoram ir liela ietekme uz Comb sort efektivitāti. Oriģinālajā rakstā, autors iesaka faktora vērtību 1.3. Vērtība, kas ir pārāk maza, palēnina algoritma darbību, jo būs jāveic vairāk salīdzinājumu. Vērtība, kas ir pārāk liela, nozīmē, ka salīdzinājumi netiks veikti. Testējot Comb sort, tika nākts pie secinājuma, ka vērtība 1.3 ir vislabākā.
SECINĀJUMI
Kā noskaidrojām, tad no aprakstītajiem algoritmiem, visefektīvākais izrādījās Timsort, bet visvienkāršākais – Comb sort. Kā jau bija minēts, algoritmu apstrādes laiks mainās no n^2 līdz pat n. Lielākoties šis laiks ir n*Log(n). Ātrākie no šiem algoritmiem ir paredzēti lielākiem datu apjomiem, nekā lēnākie, līdz ar ko arī izpildes laiks netiek būtiski ietekmēts, ja tiek izvēlēts pareizais algoritms konkrētajai darbībai. Kā minēts, algoritmi sastāv ne tikai no dažādām procedūrām, bet arī viens no otra.
…