Datu bāze ir ierakstu un failu kopums, kas ir organizēts speciālā veidā. Strādājot ar nelielu datu apjomu, lietotāji izlīdzas ar teksta redaktoru vai elektroniskajām tabulām. Taču , ja datu apjoms ir parāk plašs , tad datu apstrāde ar šīm programmām kļūst ļoti neefektīva. Rodas problēma , kā savākt datus par visiem klientiem un viņu veiktajiem pasūtījumiem, jo dati atrodas vairākos teksta un elektronisko tabulu failos? Kā pārliecināties , ka ievadītie dati ir korekti? Kā saglabāt saites starp failiem arī pēc jaunu datu ievades. Ja parādās šādas problēmas, vienīgais pareizais risinājums ir izmantot datu bāzes vadības sistēmas (DBVS).
Tabulas (tables)- Pirmais, kas jādara sākot veidot jaunu datu bāzi, ir jānodefinē tabulas. Tabula ir datu sakopojums par noteiktu tematu (objektu). Katrai entītei ER - modelī jānodefinē sava tabula ar atbilstošiem laukiem – tādiem pašiem kā entītes atribūti. Tabulas ir datu bāzes pamats, praktiski visa informācija tiek glabāta tabulās un visi citi (query, reports, macros) datu bāzes elementi palīdz tikai efektīvi lietot šos datus – atrast vajadzīgos datus, veikt to atlasi, parādīt vajadzīgajā griezumā.
Pieprasījumi jeb vaicājumi (query)- Pieprasījumi ir otra svarīgākā objektu klase aiz tabulām, tas ir līdzeklis datu atlasei no vienas vai vairākām tabulām, datu apskatīšanai dažādos griezumos, to kombinēšanai un summēšanai.
Formas (forms)- Tātad datu bāzes pamatā ir indeksētas, savā starpā saistītas tabulas ar datiem. Lai datu ievade būt lietotājam ērtāka, drošāka un vienkāršāka, tiek izveidoti speciāli logi, ko sauc par formām, kurās izvietoti datu laukiem atbilstošie lodziņi, kur var aplūkot informāciju no datu bāzes vai arī tieši otrādi, ievadīt jaunus datus.…