Datori ir kļuvuši par īstiem palīgiem cilvēkiem darbā, personīgā dzīvē, un bez tiem jau vairs nevar iztikt neviena komercfirma vai valsts organizācija. Bez interneta savu dzīvi nevaram vairs iedomāties. Taču sakarā ar plašo datortehnikas pielietojumu, ir saasinājušās problēmas ar informācijas aizsardzību.
Vīrusi, kuri izplatījušies datrtehnikā, šodien satrauc pasauli. Daudzi datoru lietotāji ir satraukti par to cilvēku izdarībām, kuri rada un izplata internetā kaitīgus vīrusus, uzlauž datortīklus, aplaupa bankas, zog intelektuālo īpašumu.
Diemžēl, šodien datoru masveida lietošana ir saistīta ar pašuzlādējošām vīrusprogrammām, kas traucē normālam datoru darbam, noārda diska failstruktūru, kā arī veic datorā uzglabājamās informācijas dzēšanu.
Arvien biežāk masu saziņas līdzekļos parādās ziņas par datorhuligānu pirātiskajām izdarībām, kuri pilnveido vīrusu programmas un rada daudz mūsdienīgākas vīrusu pašvairošanās programmas. Pavisam nesen tekstfailu inficēšana skaitījās absurds, taču tagad par vairs neviens nebrīnās.
Neskatoties uz daudzās valstīs pieņemtajiem stingrajiem likumiem un speciālajiem aizsarglīdzekļiem pret vīrusiem, jaunu vīrusprogrammu daudzums pieaug. Tas prasa no personāldatora lietotāja plašākas zināšanas par vīrusa dabu, inficēšanas veidiem un aizsarglīdzekļiem.
Jāpiezīmē, ka baidīties no datorvīrusiem nevajag, īpaši, ja dators iegādāts nesen un cietajā diskā ir maz informācijas. Vīruss datoru neuzspridzinās, tas var tikai iznīcināt informāciju.
Pašlaik ir izstrādātas daudzas antivīrusu programmas, ar kuru palīdzību var izvairīties no vīrusa un justies relatīvi droši. Vairākas antivīrusa programmas var iegādāties lēti vai pat bez maksas. Iepazīšanas ar datorvīrusa struktūras īpatnībām palīdzēs savlaicīgi atklāt vīrusu un padarīt to nekaitīgu, pat ja datora lietotāja rīcībā ir visvienkāršākā antivīrusu programma.…