1974. gadā Eds Roberts izveidoja mikrokompjūteru "Altair", ko varētu uzskatīt par pirmo komerciālo personālo datoru. Tam bija Intel 8080 mikroprocesors, tikai 256 baitu operatīvā atmiņa, datus ievadīja ar slēdzīšu palīdzību binārā kodā, arī rezultātu nolasīja pēc spīdošām gaismas diodēm. Taču Roberts bija parūpējies, lai viņa datoru varētu viegli papildināt, pievienojot vēl papildus montāžas plates.
Tikai gadu pēc pirmā "Altair" parādīšanās jau vairāk nekā divdesmit dažādas firmas sāka nodarboties ar datoru veidošanu. 1977. gadā ievērības cienīgas bija divas – TRS (Tandy Radio Shack) un Commodore Inernational. Firma Commodore International izlaida savu datoru PET (Personal Electronic Transactor). Firma TRS izgatavoja TRS – 80, kuram bija pievienots televizora videomonitors, rakstāmmašinai līdzīga ievadierīce un kasešu magnetofons, kurā tika ierakstītas programmas un dati.
Tajā pat laikā divi jauni elektronikas entuziasti Stefens Vozņaks (Stephen Wozniak) un Stīvens Džobs (Steven Jobs) uz lētāka mikroprocesora Intel 6502 bāzes izveidoja savu datoru Apple I. Vēlāk tas tika pilnveidots, radot Apple II, kurš ieguva milzīgu popularitāti. Sākot ar 1300 dolāru lielu kapitālu, firmas Apple radītāji jau 1980. gadā to spēja palielināt līdz 400 miljoniem dolāru. Kaut arī šie datori nebija jaudīgāki par citiem, tomēr tie bija lētāki, vienkāršāki un tiem bija montāžas plate, ka ļāva tieši pievienot monitoru.
…