Datortīklu attīstība
Attīstoties datortehnikai, kā arī sakaru tehnoloģijām, kļuva aktuāla problēma apvienot vairākus datorus vienotā tīklā un tādējādi attālināti apmainīties ar informāciju. Īpaši aktuāli tas kļuva aukstā kara laikā, kad kodolkara šķietamo draudu laikā bija nepieciešams realizēt tādu stratēģiju, ar kuras palīdzību pēc iespējamā kodola uzbrukuma varētu sazināties pilsēta ar pilsētu, bāze ar bāzi u.t.t. Šo uzdevumu uzņēmās ASV korporācija RAND. Uzdevums tika risināts pilnā slepenībā, un rezultāti parādījās atklātībā 1964. gadā. Viennozīmīgi bija tas, ka šim tīklam jābūt bez centrālas vadības un tam jādarbojas pat tad, ja kāda tā daļa būtu pilnībā nopostīta. Rezultātā,1969. gadā ar Pentagona iniciatīvu vairāki liela ātruma superdatori tika saslēgti vienotā tīklā, kuru nosauca par ARPANET. Šo tīklu tad arī dēvē par mūsdienu INTERNETa priekšteci.
Gadiem ritot, šis tīkls ir pārorganizējies, ieguvis daudzus lietotājus, kuri to izmanto personiskajai komunikācijai. Mūsdienās INTERNETam ir vitāli svarīga loma. To raksturo fakti, ka INTERNETa pieaugšanas gaita 1990. gadu sākumā ir iespaidīga, gandrīz pat nežēlīga. Tā ir izplatījusies ātrāk nekā mobilie telefoni, ātrāk nekā faksi. 1995. gadā INTERNETs pieauga par vairāk nekā 20 procentiem mēnesī. Resursu mašīnu skaits ir dubultojies katru gadu, sākot ar 1988. gadu.
INTERNETs šobrīd ir pārvietojies no savas sākotnējās bāzes militārajās un zinātniskajās iestādēs uz izglītības iestādēm, bibliotēkām, komerciālo sektoru u.t.t…