SECINĀJUMI
1. Tika izstrādāta datortīkla shēma uzņēmuma vajadzībām. Datortīkla shēmas izstrāde bija salīdzinoši vienkārša. Pēc vajadzību apzināšanas un uzņēmuma ēkas apskates, ekipējumu izvietošanas nesagādāja problēmas, jo izdevās gan atrast telpu, kur izvietot servertehniku, gan citas tīkla iekārtas. Uzņēmuma vadībai bija arī precīzs redzējums, kādas ir datortīkla prasības un kā tiks izvietota datortehnika.
2. Darba izstrādes laikā tika veikta tehnisko līdzekļu izpēte. Zinot datortīkla prasības, bija vienkārši piemeklēt nepieciešamo ekipējumu. Tā kā uzņēmuma politika ir kvalitāte nevis cena, izvēle tika veikta no labi zināmu tehnikas ražotāju, ar pārbaudītiem un zināmām kvalitātes standartiem, zīmoliem.
3. Darba izstrādes procesā tika sastādīt datortīkla izveides tāme. Tā kā servertehnikas izvietošanas telpa nebija sagatavota servertehnikas izvietošanai, tāmē nācās iekļaut arī telpas izbūves izmaksas. Tāmē vislielākās izmaksas sastādīja tieši servertehnika un tīkla iekārtas, tomēr, šīs summas ieguldījums ievērojami samazinās izmaksas nākotnē, ja tiks veikta datortīkla paplašināšana.
4. Darba izstrādes procesā, tika veikta datortīkla konfigurācija. Datortīkla konfigurācija tika balstīta uz “router on a stick” principa, kas šādā nelielā datortīklā būs pilnīgi pietiekama, lai nodrošinātu uzņēmuma vajadzību. Tomēr palielinoties datortīklam, šāda konfigurācija padarīs datortīklu lēnu. Veicot ievērojamu datortīkla paplašināšanu, jāpievērš uzmanība arī maršrutētāja aprīkojuma pieveidošanai. Tāpat jāpievērš uzmanība DMZ izveide, ja uzņēmuma vadība pieņemtu lēmumu, lokāli uzturēt arī savu interneta vietni.
…