Dators (no angļu val.- data processor - datu apstrādātājs)
ir iekārta, kas apstrādā datus pēc iepriekš definētas procedūras. Datori ir konstruēti no komponentiem, kas veic vienkāršas, iepriekš noteiktas darbības. Šo komponenšu savstarpējā saziņa ļauj datoram veikt informācijas apstrādes procesus. Pareizi sakonfigurēts (ieprogrammēts) dators spēj risināt noteiktas problēmas, kā arī būt lielākas sistēmas sastāvdaļa. Pareizi sakonfigurētām datoram padodot ievaddatus, programma tos apstrādā, un dators spēj atrisināt problēmu vai prognozēt sistēmas uzvedību.
Sistēmbloks
Terminu sistēmas bloks attiecina uz korpusu, kurā atrodas galvenās datora sastāvdaļas un ventilatorus, kas aizvada siltumu no tām. Korpusa uzdevums ir arī absorbēt sastāvdaļu radītos radioviļņus, kas atrodas FM diapazonā.
Sistēmas blokam ir divas galvenās standartformas:
tower (tornis), kuru parasti novieto zem galda speciāli izveidotā vietā;
torņkonfigurācija (tower case) ir personālā datora konfigurācija, kurā barošanas avots, mātes plate, un ārējās atmiņas bloki izvietoti īpašā karkasā viens virs otra. Viena no šādas konstrukcijas priekšrocībām ir tā, ka trokšņojošus datora funkcionālos blokus var atvirzīt no darba vietas, novietojot šo korpusu, piemēram, uz grīdas blakus galdam (TTC datubāze).…