Praktiski līdz ar skaitļojamo mašīnu parādīšanos, parādījās datorgrafika, kas tagad aizņem ievērojamu vietu pasaules dzīvē. Sākot no vienkāršiem attēliem līdz pat inženierzinātnēm ko daudzi ikdienā izmanto, pamatu pamatos ir datorgrafika. Kas ir datorgrafika? Datorgrafika ir informācijas apstrādes režīms, kas ar atbilstošu ievades un apstrādes programmu un ierīču (piem., grafisko displeju, ploteru u.c.) palīdzību ļauj informāciju attēlot grafiskā veidā. Datorgrafika ne vien atvieglo darbu ar datoru, bet to arī uzlabo un padara daudz interesantāku. Katra animētā reklāma, ko jūs redzat internetā ir veidota ar datorgrafikas redaktoru palīdzību. Izmantojot datorgrafikas programmas, daudziem atveras iespēja vizuāli izteikties, jo nevajag būt māksliniekam, lai veidotu interesantus attēlus. Daudzus pat attēlus nav iespējams izveidot ņemot rokā krāsas un auduma gabalu. Izmantojot datorgrafikas programmas, jūsu fantāzija var būt neierobežota, bet viens ir „bet”, jāprot strādāt ar datoru un jābūt nelielām priekšzināšanām. Jo daudzas grafiskā redaktora programmas uz pirmo mirkli var likties sarežģītas un neizprotamas.
Piemēram, jāsaprot atšķirība starp rastru un vektorgrafiku. Uz pirmo mirkli var likties, ka šie abi attēlu veidi neatšķiras, tomēr tas tā nav. Vektorgrafika, kā jau to pats vārds saka priekšā, ir veidota no vektoriem, bet rastru grafika veidota no sīkiem punktiem jeb pikseļiem jau savā pamatbūtībā. Liela atšķirība ir tajā, ka, ja jūs vēlēsieties disketē saglabāt krāšņu, smalki veidotu rastra attēlu, tas var jums neizdoties. Bet vektorgrafikas attēli ietilps pat vairāki jūsu disketē.
Tomēr bez rastu grafikas un vektorgrafikas ir vēl arī programmu veidotie attēli (fraktālā grafika) . Šie attēli tiek rakstīti kā programmas izmantojot dažādas programmēšanas valodas (Borland C++ Builder, TurboPascal, u.c.)…