Datorgrafikas pirmsākumi.
Pirmie datori tika izmantoti tikai zinātniskām un ražošanas vajadzībām. Parasti tādu aprēķinu rezultāti bija uz papīra izdrukātas garas skaitļu kolonnas. Lai labāk varētu izprast šo aprēķinu rezultātus, cilvēks ņēma papīru, zīmuļus, lineālus un citus rasēšanas piederumus, un zīmēja grafikus, diagrammas, dažādus aprēķināto konstrukciju rasējumus. Citiem vārdiem sakot, cilvēks ar savu roku darbu veica skaitļošanas rezultātu grafisko apstrādi. Grafiskā noformējumā šie rezultāti kļūst uzskatāmi un saprotamāki, jo tāda ir cilvēka psihes īpašība: uzskatāmība - svarīgākais saprašanas priekšnoteikums.
Tad cilvēki, kuri strādāja ar skaitļotājiem, izdomāja, ka informācijas grafisko apstrādi varētu izpildīt pati skaitļojamā mašīna. Vispirms programmētāji iemācījās iegūt zīmējumus simbolu drukas režīmā. Uz papīra lapas ar simbolu palīdzību (zvaigznītēm, punktiņiem, krustiņiem, burtiem) veidojās zīmējumi, kas atgādināja mozaīku. Ar tādu paņēmienu tika drukāti funkciju grafiki, šķidrumu un gāzu plūsmas attēli, elektrisko un magnētisko lauku attēli u.c. Ar simbolu grafikas palīdzību programmētāji pat iemanījās attēlot pasaulslavenu mākslinieku darbus (piemēram Džokondu)
Tad tika radītas speciālas ierīces grafisko attēlu izvadīšanai uz papīra – ploteri. Ar šādas ierīces palīdzību uz papīra lapas ar tintes spalvu tiek veidots grafisks attēls: grafiki, diagrammas, tehniskie rasējumi u.c. Ploteru vadīšanai izmanto speciāli sastādītas datorprogrammas – draiverus, pie tam vienam ploterim šādi draiveri var būt vairāki, un katrs draiveris specializēts darbam ar kādu no programmām, kas veido izdrukājamo grafisko attēlu.
…